Merhaba Arkadaşlar, Bugün ki makalemizde sosyal medyanın en popüler paylaşım sitesi olan Facebook üzerinde paylaştığınız verileri nasıl kayıt edebileceğiniz hakkında sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Daha öncede sizlere Facebook’a kaydet özelliğinin geldiğini “Facebook’a Kaydet Özelliği Geldi” adlı yazımızda duyurmuştuk. Facebook üzerinde gönderilen öğeleri beğendiğiniz zaman, daha sonrasında da bu bilgilere bakabilmek için facebook üzerinde paylaşımları nasıl kaydedebileceğimizi sizlere açıklayacağız.

 

a1

 

Facebook üzerinde gezinirken bir çoğumuzun yaptığı gibi, paylaşılmış olan bir çok içeriği beğenip bizlerde zaman zaman paylaşımlarını sürdürüyoruz. Kimi zaman videolar, kimi zaman belirtilen kısa anlamlı ve imalı sözler veya çeşitli içerikler. Peki bu beğenmiş, paylaşılmış veya takip etmiş olduğumuz ögeleri tekrar nasıl ulaşabiliriz ?

Facebook üzerinde artık paylaşımları kaydetmemize imkan sağlıyor. Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak Facebook oturumumuzu açıp gösterilmiş olan ana sayfa üzerinde içerikleri incelemeye başlıyoruz.

Nasıl Kaydedebilirim ?

Beğenmiş olduğunuz içerik, video veya capsler ‘in hemen sol üst bölümünde yer alan buton simgesine tıklıyor, karşınıza çıkan seçeneklerden içeriği kaydet yazısına tıklıyoruz.

a2

Peki Bu içeriği kaydettik ; Nasıl Görebilirim ?

Hoşumuza giden paylaşımları kaydettikten sonra görüntüleyebilmemiz için Facebook Ana Sayfasına geri dönüp, Sol menü kısmında yer alan ( Kaydedilenler ) seçeneğini tıklayıp, kayıt ettiklerimize rahatlıkla ulaşma imkanına erişmiş oluyoruz.

aa3

 

Kaydedilenler Menü Ayarları;

Kaydedilmiş olan menünün bir takım ayarları mevcut. Bunlardan en önemlisi, Bağlantılar ve Yerler gibi sekmelerin olması. Bu işlem sayesinde paylaşılan verilere ulaşmak daha da kolaylaşıyor.

aa4

 

Yukarıda görmüş olduğunuz resimde de gözükeceği üzerine Facebook paylaşımlarını artık rahatlıkla kaydedebilecek, kaydetmiş olduğunuz paylaşımları rahatlıkla bulabileceksiniz. Bu işleri yaparken tabi ki her önünüze gelen paylaşımı kayıt etmemelisiniz. Nedeni ilerleyen zamanlarda kayıt ettiğiniz içerikleri bulmakta veya erişmekte zorluklar çekebilirsiniz.

Bugün sizlere Facebook üzerinde nasıl paylaştıklarımızı kayıt altına alabileceğimizi açıkladık.

Peki sizce bu verilen bilgiler sizlerin işinize yaradı mı ?

Facebook Paylaşımları kayıt etmek sizce gerekli mi ?

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap