Dünya teknoloji devleri arasında ilk sırada yer alan Apple Şirketi, 09.09.2014 tarihinde açıklamış olduğu  iPhone 6 ve iPhone 6 plus serisi ile gündeme hızlı bir giriş yapmıştı. Henüz bu girişiminin üzerinden 24 saat geçmemesine rağmen, Apple severlerin merakla beklemiş olduğu iOS 8 güncellemesinin ne zaman çıkacağı hakkındaki paylaşımlarını sıklıkla görmekteyiz. Araştırmalarımız sonucunda iOS 8 güncellemesi, Bu hafta düzenlenen Apple etkinliği ile birlikte bu ay içerisinde piyasaya sürüleceğinin sinyallerini vermiş oldu.

b1

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, Apple ‘ın yeni jenerasyon Amiral gemilerinden olan iPhone 6 ve plus modeli ile birlikte iOS 8 işletim sistemin de son sürümüne ulaşmış olduğunu duyurdu.

iOS 8 Özellikleri

iOS  8 güncellemesi ile birlikte Apple şirketi özellikle sağlık konusunda çok baskın adımlar atmış gibi gözüküyor. Tansiyonu ölçebilen, kilo kontrollerini analiz edebilen, hastalık geçmişi gibi Healthkit uygulaması ile tek bir tuşa basarak artık öğrenebilmemiz artık mümkün.

Sadece bununla sınırlı değil, Apple ‘ın yeni tasarlamış olduğu Klavyesi QuickType, iOS8 işletim sisteminın beğenisine sunulacak. Grup mesajlaşmalarına imkan sağlayan iOS 8 üzerinde Siri ‘de dahada güçlendirilmiş durumda.

b2

Bu işlemleri 17 Eylül tarihi itibariyle, iPhone Serilerinden 4S, 5, 5S, 5C modellerinin yanı sıra, 5. nesil ipod touch, ipad 2, Retine ipad, ipad Air ve mini ekranlı ipad ‘ler için indirilebilir konumunda olacak.

Yorum Yap