Android telefonunuzda, internette gezinirken çok fazla flash içerik görebiliyorsunuz. Fakat Android cihazlar flash desteklemediği için tarayıcıdaki flash videoları izleyemiyorsunuzdur. Bunun için Android mobil cihazınıza Flash Player uygulamasını kurmalısınız. Bu uygulama ile flash içerikli dökümanları açabilir, flash videoları izleyebilirsiniz.

Youtube, Vimeo ve Facebook gibi sitelerdeki videolarda HTML 5 teknoloji kullanıldığı için bunları sorunsuzca izleyebiliyorsunuzdur. Fakat her internet sitesinde HTML 5 destekli video oynatıcı maalesef yok. Bu Flash video oynatıcılı yada Flash içerikli siteleri gezebilmek için Adobe Flash Player’ın telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Eğer telefonunuzda bir Flash Player oynatıcı yoksa, Adobe’nin Android telefonlar için özel yaptığı uygulamasını indirebilir ve sizde rahatlıkla flash içerikli dökümanları oynatabilirsiniz.

Adobe’un Android cihazlara özel yaptığı uygulama maalesef Adobe tarafından artık geliştirilemeyeceği için Android uygulama mağazası olan Google Play’den indiremiyorsunuz. Çünkü uygulama mağazadan kaldırılmış. Bunun .apk dosyasını Tamindir aracılığı ile güvenli bir şekilde indirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, aşağıdaki linke tıklamak ve ardından Tamindir’deki indir butonuna basarak Flash Player’ı indirebilirsiniz.

http://www.tamindir.com/adobe-flash-player/android/

 

Yorum Yap

  • Ahmet Kurt

    deneyelim bakalım bunu nasıldır.