Son zamanlar telefonlar dinlenmekte. Bir çok kişi bir çok örgüt tarafından dinleniyor. Bunların yanı sıra bir de eşlerini, akrabalarını, arkadaşlarının telefon konuşmalarını dinleyen insanlarda çoğaldı. Peki bu telefonlar nasıl dinleniyor? Birisinin telefonunu dinlemek kolay mıdır? Birisinin telefonunu dinlemek ne kadara mal olur? gibi soruların hepsini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

Bir tele kulak, Türkiye’nin gündemine oturdu ama çarpıcı bir gerçekte ortaya çıkmış oldu. Cep telefonu ve ortam dinlemesi yapabilmek hiçte zor değil. İnternette bilgisayar şirketlerinde satılan yazılım programları ile çok kolay bir şekilde herkes birbirini dinleyebiliyor.

Cep telefonu ile ortam dinlemesi yapabilmek artık çok daha kolay hale geldi. Tele kulakta tarifeye bağlandı. 490 TL’ye telefon dinleniyor. Ses kayıt yazılımına ise 1200 TL isteniyor. Telefon dinlemeleri o kadar çok yaygınlaştı ki, sizde birisini dinleyebilmek için sadece internet üzerinde arama yapmanız yeterli. Telefon dinleme programı diye bir arama yaptığınız zaman telefon dinleme firmalarının internet siteleri hemen çıkıyor. Bu internet sitelerinde her şeyin bir tarifesi var. Siz istediğiniz ürünü sipariş ediyorsunuz ve size kargo ile bir sonraki gün geliyor.

Ayrıca her telefon markasının telefon dinleme yazılımı da farklı. Android bir telefon dinleyecekseniz, Android telefon dinleme yazılımını satın almanız gerekiyor. iOS dinleyecekseniz, onun yazılımını alarak işe hemen başlayabilirsiniz. Telefonlar satın aldığınız yazılım sayesinde dinleniyor. Bu yazılım telefonunuza ya bluetooth yada sd kart üzerinden kurulabiliyor.

Son dönemlerde bu casus telefon dinleme yazılımları çok fazla satılmakta. Önceden bu yazılımları almada kadınlar fazlalıktaydı. Kadınlar kocalarını yada arkadaşlarını dinlemek için bu programları satın alıyorlardı ama şimdi erkekler ve kadınlar yazılımı satın alma konusunda eşitler. Yani erkeklerde bu yazılımları çok satın almaya başladılar.

İlgili Yazılar

Yorum Yap