Bugün modem teknolojisi hakkında bir yazı hazırladık. Son zamanlarda bildiğiniz gibi internet çok hızlı gelişiyor. Bununla birlikte modemlerde aynı süratte gelişmekteler. Peki modemler hangi yönde gelişiyor, değişiyor ve yenileniyor? Bu sorunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Modemler Hangi Yönde Gelişiyor?

Modemde hem internet bağlantısı tarafında değişikliler var. Hem kablosuz bağlantı tarafında gelişmeler hem de modemin artık kullanıcılara getirdiği yenilikler açısından farklılıklar var. DSL tarafında trend ADSL iken artık VDS‘lere dönüşüyor. Bu yüzden artık kullanıcılar modem alırken bunu da değerlendiriyor olmalılar. Kablosuz bağlantı tarafına geldiğimizde de, artık insanların evinde bağlandıkları kablosuz cihazların sayısıda artmakta. Artık akıllı telefonlar, tabletler, kablosuz bilgisayarlar son senelerde elimize girdi. Bu nedenle kablosuz bağlantıda da hız öne çıkıyor.

kablosuz teknolojisi

kablosuz teknolojisi

Bunun dışında modemler artık sadece internete bağlanmak için kullanılmıyor. Örneğin, modeme yazıcınızı yada diskinizi bağladığınızda mevcut ağınızda kablosuz olarak paylaşabiliyorsunuz. Yeni çıkan modemlerde de siz evde yokken bile uzaktan bağlantı vasıtası ile internetten indirmek istediğiniz dosyaları sorunsuz bir şekilde modeme bağladığınız diskinize indirebiliyorsunuz.

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap