Gün geçmiyor ki, akıllı saatler ile ilgili yeni bir gelişme ile karşılaşmayalım. Apple‘ın akıllı saati iWatch ile ilgili sürekli haberler çıkıyor. Rakipleri de bu konuda sürekli çalışmalar yapıyorlar. Google ve Microsoft‘un da akıllı saat ile ilgili teknoloji çalışmaları bir süredir gündemi meşgul ediyor.

Son gelen bilgilere göre, aslında Microsoft akıllı saat üzerine çalışmıyor. Microsoft’un yapmak istediği şey, akıllı saat değilde, akıllı bileklik. Bu bileklik aslında şuanda da piyasada satışı bulunan daha çok sağlık ve spor kullanımını amaçlayan bilekliklere benziyor. Cihaz, telefondan gelen bildirimleri ve mesajları okumaya yardımcı olacak. Microsoft ismine bileklikte dese, saat görevi de olacak. Bunun dışında spor yapanlar için adım sayar özelliği hem sağlık hemde egzersiz konusunda bir akıllı bileklik arayanların ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

Microsoft’un bu cihazda 11 tane sensör bulunduracağı ve bu sayede sağlık, egzersiz hakkında pek çok bilgiyi kullanıcıya anlık bir şekilde ileteceği söyleniyor. Tabi ki durum böyle olunca Microsoft’un geliştireceği bu akıllı saat yada akıllı bileklik, bu yeni aksesuar sadece WindowsPhone’la değil, diğer akıllı telefonlarda da çalışacak. Bu hem Android ve iOS kullanıcıları için hem de Microsoft için büyük bir avantaj. Microsoft’un içinden sızan diğer bir bilgiye göre, bileklik Samsung’un akıllı saati ile benzer bir fiyatta olacak.

İlgili Yazılar

Yorum Yap