Facebook’ta bağımlılık yapan onlarca ve hatta yüzlerce uygulama mevcut. Bu bağımlılıktan kurtulabilmek için Facebook oyunlarını silmek en mantıklı seçim olacaktır. Peki Facebook hesabınızda oyunu nasıl silebilirsiniz? Yazımızın devamını okuyarak, sorunun cevabını öğrenebilirsiniz.

4 Adım ile Facebook’ta Oyun ve Uygulamaları Silebilirsiniz

 1. İlk önce yapmanız gereken şey, Facebook hesabınıza giriş yapmak.
 2. Ardından sağ üst bölümden açılan menüye tıklayınız. Burada “ayarlar” adlı bir seçenek göreceksiniz, bu seçeneğe tıklayınız.

  Facebook Ayarlar

  Facebook Ayarlar

 3. Ayarlar linkine tıkladıktan sonra, ayarlar sayfasına ulaşmış olacaksınız. Bu sayfada profilinizden, gizlilik ayarlarınıza kadar pek çok seçenek bulunmakta. Burada “Uygulamalar” seçeneğini sol menüden görmüş olacaksınız. Uygulamalar bölümüne gelerek, uygulamaları silebilir, düzenleyebilir ve ayarlamaları yapabileceksiniz.

  Facebook Uygulamalar Linki

  Facebook Uygulamalar Linki

 4. Uygulamalar linkine tıkladığınızda, burada daha önce onayladığınız pek çok uygulama bu sayfada listelenecektir. Burada silmek istediğiniz oyun yada diğer uygulamaları çarpı [x] ikonuna bastığınızda kaldırmış olacaksınız.

  Facebook Oyun Silme

  Facebook Oyun Silme

NOT : Sildiğiniz uygulama bir oyunsa ve bu oyunda belli bir seviye yada puan toplamışsanız, oyunu tekrar yüklediğinizde eski kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. (Bu sadece belli uygulamalarda geçerlidir. Candy Crush ve Okey oyunlarında denedik. Tekrar kaldığımız yerden devam ettik. Fakat her oyunda/uygulamada bu olmayabilir.)

Yorum Yap