Windows 8 ile birlikte işletim sistemindeki pek çok yeniliği Microsoft, kullanıcılara sundu. Bunların büyük bir kısmı da gerçekten oldukça ilgi çekici ve kullanışlı özellikler. Aslında daha çok dokunmatik ekranlar için avantaj sunan yeni tasarım kullanıcıların ilgisini çekti ama büyük bir kesimde eski tasarımı yani klasik Windows tasarımını özler hale geldiler. Normal koşullarda zaten bu ekran dışında klasik Windows masa üstünü görüyoruz. Buna geçmek için kısayollar kullanmak yeterli ama masa üstüne geçtikten sonra kullanıcıların özlediği bir başka seçenekte başlat menüsü Windows 8 işletim sisteminde yoktu.

Windows 9 başlat menüsü

Windows 9 başlat menüsü

Kullanıcıların talebi Windows 8‘e başlat menüsünün eklenmesi olayıydı. Microsoft, başlat düğmesini ekledi Windows 8.1’de fakat başlat menüsüne tıklandığında bilinen metro tasarımlı başlangıç ekranı açılıyordu. Buda kullanıcıları tatmin etmedi. Fakat yeni duyumlara göre, Microsoft yeni bir güncelleme yayınlayarak başlat menüsünü gerçekten kullanıcının istediği, düğmeye basılınca açılan başlat menüsünü tekrar hizmete sunacak.

Kullanıcıların ısrarlı talebini Microsoft bir şekilde göz önünde bulunduruyor. Bunun çok ısrarlı bir talep olduğunu da söylemeliyiz Neredeyse kullanıcıların yarısı bunu istiyordu. Bu konu Amerikan teknoloji medyasında şuan gündemde olan bir konu. Ayrıca sızan ekran görüntüleri de var. Fakat bunun gerçek olup olmadığında emin de değiliz. Uydurulmuş bir tasarım da olabilir ama kullanıcıların sanırım Windows 7’de en son bıraktığımız başlat menüsü kullanıcının kesinlikle beklentisini karşılayacaktır.

Yorum Yap