Ülkemizde oyuna karşı ve oyun konsollarına karşı çok büyük bir ilgi var. Çok eskiden beri, 80’lerden beri, insanlar cihazları televizyona bağlayıp oynamayı çok seviyorlar. Ne yazık ki Türkiye’de oyun konsolları konusunda Xbox tarafında işler pek yolunda gitmiyor. Xbox’ın ilk versiyonları Türkiye’ye gelmedi ve geçtiğimiz yakın dönemde resmi olarak Türkiye‘de Xbox satışları başladı. Xbox One, Microsoft’un en yeni konsolu.

5 Eylülde Türkiye’de

Xbox One‘ın Türkiye’ye çıkış tarihide nihayet açıklandı. Bu açıklama Los Angeles‘ta düzenlenen E3 fuarında yapıldı ve Türkiye ile birlikte 29 ülkenin adı açıklandı. 5 eylül 2014‘ten itibaren Türkiye’deki kullanıcılarda sonunda Xbox One‘a erişebilecekler.

xbox one

Xbox One

Xbox One’ın Türkiye’de satışa sunulacak olmasından kaynaklı olarak yapılan açıklamalarda şirketin Türkiye yetkilisi oyun konsollarının ötesine geçebilecek kapsamlı bir oyun konsolu olduğunu söylüyor.

Bu yıl piyasaya sürüldükten sonra tamamen Türkçe arayüz ile tüm kullanıcılar ile buluşacak. Bu arada ürün sadece bir oyun konsolu değil aynı zamanda çok kapsamlı bir ev eğlence merkezi olacağını yetkililerin açıklamalarından duymak gerçekten güzel.

Xbox One’ın Satış Fiyatı

Konsolun fiyatı konusunda henüz bir resmi açıklama yapılmış değil ama Microsoft‘un bugüne kadar 84 milyondan fazla satan Xbox 360 oyun konsolundan çok daha fazla bir umudu olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap