Turkcell kendi çıkardığı telefon T serisi akıllı telefonlara bir yenisini daha ekledi. Turkcell T50 adlı bu cihaz, Türkiye’nin ilk operatör markalı 4G destekli telefonu olma özelliğini taşıyor.

Turkcell T50 hem teknolojisi, hem de tasarımı ile T serisinin yeni yıldızı. Turkcell T50, 7.8 milimetrelik ince ve şık tasarımlı HD kalitesinde multimedya deneyimi sunan 5 inçlik bir ekran ile tamamlıyor. Çok daha güçlü ve hızlı performansa sahip. Telefonda Android’in son sürümü olan 4.4.2 Kitkat işletim sistemi var.

Turkcell T50 Ekranı

Turkcell T50 Ekranı

Turkcell T50’nin Tasarımı

Turkcell T50’nin tasarımı gerçekten de şuanda yüksek fiyatlara satılan Android telefonlardan hiç bir farkı yada eksiği yok. Telefonun görünümü gerçekten kaliteli bir telefon olduğunu gösteriyor. Tasarıma önem veren kullanıcıların tercih etmesi gereken modellerden.

Turkcell T50’nin Kamerası

Turkcell T50 Kamerası

Turkcell T50 Kamerası

 

Turkcell T50 13 megapikselli otomatik odaklanma özellikli bir arka kameraya sahip. Bu arka kamera hem piksel yoğunluğu ile olsun, hem de çektiği görüntünün kalitesi ile olsun, hem de kullanılan yazılımlar ile olsun, son derece kaliteli görüntüler kaydetmemize imkan sağlıyor. Ön kamera da artık çok önemli. Pek çok kullanıcı selfie çekme konusunda oldukça hevesli. Turkcell T50 2 megapiksel ön kameraya sahip. İyi öz çekimler çekebilirsiniz.

Turkcell T50’nin Ses Kalitesi

Turkcell T50 Ses Kalitesi

Turkcell T50 Ses Kalitesi

HD ses kalitesi özelliği sayesinde duru, anlaşılır ses iletimi ve çok daha net müzik deneyimi elde edilebiliyor. Yani hem sesli telefon görüşmelerinde kaliteli bir ses alıyoruz ve gönderiyoruz. Hem de müzik dinlerken veya herhangi bir görüntü izlerken sesi çok net duyabiliyoruz. Tabi telefon görüşmesi sırasında gürültü önemli bir faktör. Ortam gürültüsünü iletmemesi gerekiyor. Turkcell T50’nin gürüntü engelleme özelliği gelişmiş ses teknolojisiyle bir adım daha ileriye taşıyor diyebiliriz.

Turkcell T50’nin Kolay Arayüzü

Turkcell T50, Android’i zor kullanan insanları da unutmamış aslında. Özellikle ileri yaşta olan insanlar, akıllı telefon kullanırken zorlanabiliyorlar. Turkcell tarafından geliştirilen kolay arayüz özelliği, Turkcell T50’yi çok daha kolay kullanma özelliği sağlıyor.

Özetle bu telefon her yaştan kullanıcı için ve uygun fiyata akıllı telefon almak isteyen kullanıcılar için gerçekten çok ideal bir telefon.

Yorum Yap