Apple’ın iPhone 5s ile birlikte sunduğu en iyi hizmet ve yeniliklerden birisi TouchID özelliğiydi. Yani parmak izi okuyucusu. Telefonun üzerindeki parmak izi okuyucusu önümüzdeki dönemlerde çıkacak olan yeni cihazlarda da yerleşik olarak gelecek.

TouchID özellikli cihazlar hangileri olacak?

iPad Air 2, iPhone 6 ve iPad Mini 3 cihazları artık TouchID özelliği içerecek. Apple tarafından gelen son bilgilere göre, TouchID özelliği bu yeni cihazlarda bulunacak. Bu yeni 3 cihazda da bulunacak.

TouchID Özelliğini Geliştiricilerde Kullanabilecek!

Apple, TouchID özelliğini tüm iOS geliştiricilerine iOS 8’de kullanma şansı verilecek. 3. parti şirketlere de bu özelliğin verilmesi çok önemli. Çünkü bu hem güvenlik açısından şirketler için önemli hem de kullanıcılar için çok önemli bir haber. Mesela bankacılık işlemleri için bankalar TouchID özelliğini mobil uygulamalarına ekleyerek kullanıcılar için daha hızlı bankacılık işlemleri sunabilirler. Mobil banka hesabınıza parmak iziniz ile girebileceğinizi hayal edebiliyor musunuz? Yani gelecek sene yada bu sene sonunda artık mobil banka uygulamasına girerken uzun ve salakça şifreleri girmenize gerek kalmayacak. Parmak izinizi dokundurmanız yeterli.

Yorum Yap