Günümüzde daha çok oyunları konsollarla yada mobil cihazlar ile oynuyoruz ama bilgisayarlarda ve eski tip konsollarda, televizyona bağlanan basit düzeydeki konsollarda en çok oynanan oyunlardan birisi kuşkusuz ki, tetristi. Hatta tetrisin kendine özel küçük cihazları da geliştirilmişti ve 1980’lerde ve 1990’ların başlarında çok büyük bir salgın haline gelmişti. 7’den 7’e herkes Tetris oynuyordu ve Tetris bir bağımlılık olmuştu.

30. Yılın Anısına : Tetris Ultimate

Bu yıl tetrisin 30. yılı ve tahminlere göre 170 milyondan fazla kopya satan oyunun, Tetris Ultimate isimli 30. yılı sürümü önümüzdeki dönemlerde piyasada yerini alacak.

Tetris Ultimate

Tetris Ultimate

Tetris’in Tarihi

Tetris oyunu Sovyetler birliğinin ardından Maceristan’da yayılmıştı bu oyun ve sonrasında da doğu uyruklu ülkelerden sonra bütün dünyaya hızlı bir şekilde yayıldı. Özellikle 80’li yılların sonlarında ve 90’lı yılların başlarında Çin’de üretilen ucuz el konsolları pazarında çok büyük bir yer edindi. Hatta belki hatırlarsınız ki, gazeteler bile promosyon olarak vermeye başlamışlardı ve tetris oyunu dünyanın en çok bilinen oyunu haline geldi.

Tetris Ultimate Hakkında

UbiSoft ve The Tetris Company tarafından geliştirilen Tetris’in son versiyonu Tetris Ultimate önümüzdeki günlerde piyasaya çıkmış olacak ve hem PlayStation‘da hem de Xbox One‘da oyuncuların huzuruna çıkacak. Bizde Tetris’in yeni sürümü olan Tetris Ultimate’i merakla bekliyoruz.

Tetris Ultimate hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Yorum Yap