Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

2000’li yılların başlarında pek çok internet efsanesi vardı ve bunların bir kısmı vadesini tamamladı, tarihe karıştı. Bazıları ise bir şekilde yayınlarını sürdürmeye devam ediyorlar. O dönemde hayatımızda önemli bir yer teşkil eden, tüm dünyada fırtınalar estiren Second Life tekrar gündemde.

Second Life’ın şimdi 2. Versiyonu üzerinde çalışılıyor. Bilmeyenler ve hatırlamayanlar için birazcık Second Life’tan bahsedelim.

Second Life Nedir?

Secon Life ilk versiyonunda internette ortaya çıkan bir sanal dünya. Sanal dünyada sınırsız ve özgür dünya yaratabilen kullanıcılar bu dünyada yapabileceklerini sadece hayal gücü ile sınırlı hale getirmişlerdi. Orada okullar vardı. Orada yeni arkadaşlar edinilebiliyordu. Hatta pek çok şirket Second Life’ta varlığını sürdürebilmek için Second Life şubeleri açmıştı.

Second Life 2’de Bizi Neler Bekliyor?

Second Life’ın yeni versiyonunda şirket tarafından çok fazla yenilik vaat ediliyor. Linden adlı şirket Second Life’ta kendi parasını kullanmayı düşünüyor. Onun adı ise “Linden Doları”. 1 Amerikan Doları 262 Linden dolarına denk gelecek. Bu parayıda fiziksel hayat denilen Second Life’ta kullanılabilecek.

Yeni versiyonda ne gibi yenilikler olacağını tam bilemiyoruz çünkü firma fazla ipucu vermiyor ama muhtemelen mobil teknolojileride etkin olarak kullanacaklar. 2000’lerin başlarında bu kadar taşınabilir cihazlar yoktu. Tabletlerin, taşınabilir bilgisayarların ve akıllı telefonlar önceden hayatımızda yoktu ama şimdi var. Bu yüzden Second Life 2’nin çok farklı olması bekleniyor.

Second Life

Second Life

Second Life 2’de yine markalar ile -normal fiziksel hayatta ne varsa- birlikte insanların karşılanşması söz konusu olacak.  Elbette grafik ve ses açısından da çok fazla gelişmiş bir oyun bizi bekliyor olacak.

Second Life 2 Ne Zaman Çıkacak?

 

Şirket tam olarak tarih konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Fakat iyi yazılımcıların ekipte olduğunu vurguladı. Buda oyunun daha hızlı çıkmasında bir etmen olacaktır diyelim ve bir sonraki Second Life yazımızda görüşmek üzere…

Yorum Yap