Nokia’nın telefon piyasasındaki en yeni modellerinden biri olan Nokia Lumia 630‘u bu yazımızda inceledik. Bu telefon hem Windows 8.1 işletim sistemiyle hem de uygun fiyatıyla, her bütçeye uygun bir cihaz olarak tanımlanabilir. Akıllı telefon satın almak isteyenler ve parası kısıtlı olanlar için iyi bir alternatif. Ayrıca Lumia 630, giriş seviyesi kullanıcılar için yapılmış.

Nokia Lumia 630 İnceleme

Nokia Lumia 630 İnceleme

Nokia Lumia 630‘u alıp kutusundan çıkarıp çalıştırdığınızda telefonun içerisinde bazı uygulamaların yüklü olarak geldiğini görebilirsiniz. Tabi istediğiniz başka uygulamaları Windows Phone Store’dan da bulabilirsiniz.

Telefonun hafızasını 128 GB’a kadar genişletebilmek mümkün.  Bu sayede favori uygulamalarınızı, müziklerinizi, videolarınızı, fotoğraflarınızı 128 GB’a kadar depolayabilirsiniz. Windows Phone‘un son sürümü ilk kez bu cihazda kullanıldı. Bugüne kadar ki en iyi Windows Phone deneyimini sunan bir telefon diyebiliriz.

Nokia Lumia 630, Snapdragon 400, 4 çekirdekli işlemci 1.2 Ghz, 4,5 inçlik ekrana sahip bir telefon. ClearBlack ekranı ile gerçekten harika bir görüntü sunuyor. Bu sayede video performansı da oldukça şaşırtıcı. Ayrıca telefonda 5 Megapiksellik bir arka kamera bulunuyor. Ekran çözünürlüğü ise 854×480 px. Kalınlığı 9.2 milimetre, genişliği 66.7 mm.

 

Yorum Yap