Microsoft, 6 yazılımına desteği çekeceğini duyurdu. Bunun arasında Windows 7, Phone 7.8, Server 2008’de var. Detaylar haberimizde.

Bu sene başında Microsoft Windows XP’nin desteğini çekeceğini yaklaşık bir yıl önceden basına bildirmişti ve daha sonrada bu yıl başında Microsoft XP’den desteği çekmişti. Şimdi sıra Windows 7’ye geldi. Yaklaşık 1,5 sene önce Windows 8‘i çıkaran Microsoft yoluna bu işletim sistemi ile devam etmeyi planlıyor ve Windows 7 için ekstra eleman çalıştırmakta istemiyor. Windows 7‘ye ve diğer birkaç servisine 2015 yılının ilk çeyreğinde veda etmeyi düşünüyor.

Aynı zamanda Windows 9‘unda 2015’in başlarında çıkacak gibi sızıntı haberler yapılıyor. Ne kadar doğru onu bilemiyoruz. Çünkü Microsoft bununla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ama biz Windows 8’i daha da geliştireceğini umuyoruz. Yani Windows 8.2, 8.3 gibi giden versiyonlar çıkarabilir.

Microsoft önümüzdeki yılın yani 2015’in ilk aylarında sadece Windows 7’nin desteğini çekmeyecek. Bunun yanında Server programı olan Windows Server 2008, mobil işletim sistemi olan ve pek tutmayan Windows Phone 7.8, Dynamics, Exchange Server 2010 ve Windows Storage Server 2008‘e güle güle diyecek.

İlgili Yazılar

Yorum Yap