Bu yazıda tüm akıllı televizyonları ve bilgisayarları kontrol edebileceğimiz Logitech’in K400 kablosuz ve touchpadli klavyesini inceledik.

Akıllı televizyonların en temel özelliği internette tıpkı bir bilgisayar gibi dolaşabilmek. Akıllı televizyonlarda bazı işlemleri yapmak için hazır uygulamalar televizyonu satın aldığınızda yanında geliyor. Örneğin tarayıcı, Youtube, Facebook, Twitter gibi uygulamalar. Akıllı televizyonlar ile aynı zamanda tarayıcı vasıtası ile internette de gezinebilmek mümkün.

Kısacası bilgisayarda yaptığımız temel işlemleri televizyonda da yapabiliyoruz. Fakat televizyon firmaları tarafından sağlanan kumandalar işlemlerimizi yaparken pek kullanışlı ve rahat değiller. Bunun için donanım firmalarının çıkarttığı bazı çözümler mevcut. Bunlardan birisi de Logitech K400.

Logitech K400

Logitech K400 Kablosuz Klavye

Logitech K400 akıllı televizyona ve bilgisayara kablosuz olarak USB ile bağlanan aynı zamanda fare işlevi gören touchpade de sahip bir klavye. Logitech K400 akıllı televizyona bağlayabilmek için yapmanız gereken şey klavye ile gelen ufak USB’yi televizyona takmak. Bu USB alıcısını taktıktan sonra herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor. Logitech K400‘ün üzerinde bulunan hızlı kullanım tuşları işinizi kolaylaştırabiliyor.

Logitech K400 sadece akıllı televizyonlar için yapılmış bir klavye değil. Aynı zamanda bilgisayarınız içinde kullanışlı bir ürün. Klavyenin üzerine baktığımızda fonksiyon tuşlarının üzerinde kısayol tuşlarını görebiliyoruz. Bu kısayollarının hepsi Windows 8 ve Windows 7 işletim sistemlerinde çalışmakta.

Logitech K400 Klavye

Logitech K400 Klavye

Logitech K400 2 adet kalem pil ile çalışıyor. Ayrıca kullanım olarak oldukça kolay. Sizde bilgisayarınız ve akıllı televizyonunuz için rahat, konforlu ve kısayolları ile hızlı bir klavye arıyorsanız Logitech K400’ü denemenizi teknofiber.net olarak öneriyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap