Bu yazımızda LG’nin akıllı televizyon özellikleri ile ön plana çıkan şık yapıdaki 42 inç televizyonunu inceledik. LG 42LB582V hakkında tüm detaylar yazımızda!

Televizyon üreticileri farklı tipteki kullanıcılar için farklı segmentte ürünler üretmekte. LG’nin bu yazıda incelediğimiz 42LB582V modeli 42 inç boyutunda ve akıllı televizyon özellikleri ile ön plana çıkmakta.

Televizyon led arka aydınlatmaya sahip. Köşeden köşeye 42 inç yani 106 santimetrelik genişliği var. Sunduğu çözünürlük ise full HD yani 1920×1080. LG’nin bu televizyonu oldukça şık yapıda diyebiliriz. Arka tarafı komple beyaz. Ön plandaki çerçeveler olabildiğince ince olmuş.

Televizyonun standı her iki taraftanda gözüküyor. Ortada bir boşluk bulunmakta. Televizyonu duvara asmak isterseniz televizyonun arkasını monte edebilmek için gerekli bölümler bulunmakta.

LG 42LB582V televizyon

LG 42LB582V Akıllı Televizyon

Televizyon 100 hertz tazeleme hızına sahip. Bunun anlamı hareketli görüntülerde size sorunsuz bir görüntü deneyimi sunmasıdır. LG görüntüyü iyileştirmek adına televizyonda TripleXD adında bir teknoloji kullanmış. Bu sayede televizyondaki görüntüleri daha iyi izleyebileceksiniz.

Televizyonda dahili uydu alıcısı olarak bulunmakta. 3 adet HDMI portu, 3 adet USB port bulunmakta. USB girişinin olması televizyonun aynı zamanda bir medya oynatıcısı olduğu anlamına da geliyor. Dijital ses çıkışı almak istediğinizde optik ses çıkışı bulunmakta. Televizyonun arkasında 1 adet ethernet portu var. Bu port internete bağlamamız için kullanılıyor. İnternete bağlanmak için bir diğer yol ise kablosuz ağ kullanmak. LG 42LB582V akıllı televizyon internete girebiliyor. İnternete kablosuz ağ üzerinden de bağlanabiliyor.

LG Akıllı Televizyon

LG Akıllı Televizyon

Aynı zamanda televizyona akıllı telefon, bilgisayar, tablet, harddisk ve USB bağlayarak içerisindeki verileri görüntüleyebilir ve televizyon ile resimleri, videoları oynatabilirsiniz.

Televizyonu satın alıp açtığınızda belli uygulamalar yüklenmiş halde geliyor. Bu uygulamalar Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal ağlar. Ayrıca tarayıcıda yüklü halde sizi karşılamış oluyor bu sayede internette dilediğinizce gezebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap