Facebook Sayfamızı Beğen!

[Kapat]

Google, işletim sistemi olan Android tarafında bir çok yenilik yapıyor. Özellikle tasarım konusunda çok büyük yenilikler vaat ediyor bizlere ve bu tasarım değişikliğini şimdiden Google Play‘e yani uygulama mağazasına da yansıtmaya başlamış durumda. Bir takım ekran görüntüleri sızmış durumda.

Yeni tasarımda uygulamaların özellikle ekran görüntülerinin çok daha ön plana çıktığını görüyoruz. – Ki bu gerçekten de olması gerekiyordu-. Uygulamaların daha net anlaşılabilmesi için bu ekran görüntülerinin tasarımda öne çıkması kullanıcı için önemli bir karar olmuş diyebiliriz.

Ayrıca indireceğimiz uygulamanın türleri ile ilgili bazı simge ve iconlarda kullanılmış. Bu sayede uygulamayı indirmeden önce o uygulama hakkında daha fazla fikrimiz oluyor. Çünkü artık kullanıcılar bir uygulamayı indirip indirmemeye karar verirken uzun uzun o uygulamanın açıklamalarını okumak istemiyorlar. Ekran görüntüsü, isim, üreten şirket, indirme sayıları ve yorumlara genellikle bakılıyor.

google play tasarımı

Yeni Google Play Tasarımı

Google’ın ‘Material Design‘ adlı tasarımı Google Play tasarımında kullanılmış oluyor. Google, genel bir konsept değişikliği yapacak. Bu tasarım diğer servislerde de kullanılacak ama ilk başta uygulama mağazasında yapacak olması gerçekten isabetli bir karar olmuş.

Yeni tasarımlı Google Play ne zaman açılır? Ne zaman hizmete girer? Şimdilik bu soruların cevabını vermek için biraz erken. İleriki günlerde Google açıklayadabilir yada bir sürprizde yapabilir. Şimdilik tek söyleyebileceğimiz şey, Android kullanıcılarının daha ferah bir tasarıma kavuşacak olması.

Yorum Yap