Facebook, yeni bir özellik ekledi. Bu özellik kaydetme özelliği. Bu sayede vaktiniz olmadığı zamanlarda o sayfayı yada etkinliği kaydedip, daha sonrada bakabiliyorsunuz. Yani Youtube’daki daha sonra izle mantığındaki bir sistem.

Peki bu özellik ile hangi sayfaları kaydedebiliyorsunuz? Facebook sayfalarını, yerlerini, etkinlikleri, notları, bağlantıları yada müzikleri. Bu sayfaları kaydettiğinizde kaydedilenler bölümüne ekleniyor ve ileride istediğiniz zaman bu sayfayı, notu, bağlantıyı bulmak artık çok daha kolay olacak.

facebook kaydetme özelliği

Facebook Kaydetme Özelliği

Editörün Yorumu

Bu özellik olmadan önce tarayıcının favorileri, sık kullanılanların da bayağı yer kaplıyordu. Özellikle Facebook üzerindeki sayfaların yayımladığı notları başka zaman okumak istediğimde o sayfayı tarayıcımın favorilerine ekliyordum. Buda favorilerde yer kaplıyor ve diğer eklediğim sayfaları bulmakta güçlük çekiyordum. Bu özelliğin dün akşam itibari ile aktif olmasıyla artık tarayıcımın sık kullanılanlarına değilde Facebook’un bu kaydetme teknoloji fonksiyonunu sıkça kullanacağım. Bu özellik benim gibi binlerce kullanıcının işine yarayacaktır diye düşünüyorum.

Yorum Yap