E-mail Marketing Nedir?

E-mail marketing (Türkçe adı ile e-posta pazarlama), e-ticaretin kalbi olarak nitelendirilen dijital pazarlama stratejilerinden birisidir. Firmalar müşterilerini e-posta listelerine eklerler ve bu sayede haftalık yada aylık olmak üzere müşterilere internet sitesinde neler olup, bittiğini gösterirler. Örneğin bir e-ticaret firması haftanın ürünlerini yada kampanyalı ürünleri müşterilerine e-posta pazarlaması ile gönderdiğinde, müşteri bunları dikkate alır ve belki bu pazarlama taktiği ile yüzlerce müşterinize binlerce ürün satabilirsiniz. Hem de uygun bir ücret ödeyerek. E-posta pazarlama için bazı internet siteleri mevcuttur. Bu siteler üzerinden sizde hemen e-mail marketinge başlayabilirsiniz.

Şimdi gelin bu e-posta pazarlama firmalarını inceleyelim;

En İyi 10 E-mail Marketing Firmaları

Mailchimp

E-mail marketing denince akla gelen ilk firmalardan birisi Mailchimp’tir. WordPress sitelerinizde eklentisini indirerekte kullanabilirsiniz. Mailchimp, 2000 aboneye kadar ücretsizdir. Bu rakamı aştığınız zamanda belli bir ücret ödemeye başlıyorsunuz. Bu ücretler e-mail marketing için oldukça ideal ücretler.

Mailchimp’e Git

mailchimp

Mailchimp


 

Aweber

Aweber, listenin başında olan diğer bir e-posta pazarlama firması. Onlarda da fiyatlandırma seçenekleri var ama Mailchimp’in fiyatlandırmasından biraz daha farklı. Başlangıçta 1 promosyon için sadece 1 dolar ödüyorsunuz ve 500 e-posta abonesine limitsiz e-posta gönderebiliyorsunuz. Ödemeyi aylık, 3 aylık yada yıllık olarak yapabilmeniz mümkün. Aweber’ın e-posta oluşturucusu kolay bir arayüze sahip. Çekici ve cazip e-postalar oluşturmanıza yardım eder.

Aweber’a Git

Aweber

Aweber


 

Constant Contact

E-posta pazarlama işinde diğer büyük isimlerden birisi de Constant Contact’tır. İnternet tabanlı seminerler ve etkinlikler için en çok tercih edilen e-posta pazarlama firmalarından birisidir. Bu e-mail marketing firması, yapacağınız etkinliği daha iyi ve daha büyük yapacaktır. Ayrıca anketler yaparak müşterilerinize daha iyi nasıl servis yapabileceğinizi bulabilirsiniz.

Constant Contact’a Git

constant contact

constant contact


 

GetResponse

GetResponse, büyük bir e-posta pazarlama firmalarından. Mükemmel özellikleri ile pazarlama işinize yardım eder. Bir e-posta oluşturdum. Kodlar hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi bile rahatlıkla e-posta pazarlaması yapabilir. 500’ün üzerinde haber bülteni temasına mevcut bir site. Buradan uygun emayı seçip, hemen e-mail marketing yapmaya başlayabilirsiniz. Landing Page oluşturucu ile güzel karşılama sayfaları oluşturabilir, daha fazla e-mail adresi toplayabilir ve listenizi geliştirebilirsiniz.

GetResponse’a Git

GetResponse

GetResponse


 

Send in Blue

Send in Blue, daha yeni bir e-posta pazarlama firması. Pazarlama kampanyalarınızı yönetmenizi sağlayan bir internet sitesi. Ne kadar mail atacaksanız o kadar para ödüyorsunuz. 5’ten fazla e-mail paketleri var. Ücretsiz olarakta 9 bin adet gönderme şansınız var. Ayrıca Send in Blue’da sadece e-mail değil, SMS marketingte yapabiliyorsunuz.

Send in Blue’ya Git

send in blue

send in blue


 

iContact

iContact, sonuçlar üzerine odaklanmış bir e-mail marketing firması. Onlar sosyal medyayı ve internet sitenizi birleştirir. Üstünlüğünden dolayı göze çarpan özelliği, satış ekibinde popüler online pazarlamacıların olması.

iContact’a Git

icontact

icontact


 

Vertical Response

Harika bir e-posta pazarlama platformu. E-mail kampanyaları,  sosyal medya kampanyaları ve anketler oluşturabilirsiniz.

Vertical Response’a Git

vertical response

Vertical Response


 

Mad Mimi

Mad mimi, potansiyel müşterilerinize güzel e-postalar göndermeye odaklanan bir e-mail marketing firması. Aynı zamanda listenizi yönetebiliyor ve doğru kişilere doğru kampanyayı sunmak için çalışan bir firma. Kullanışlı raporlar oluşturabilirsiniz, e-postalarınızın performansını öğrenebilirsiniz. Mad Mimi’yi daha önce hiç duymamışsanız, sitesine bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Mad Mimi’ye Git

Mad Mimi

Mad Mimi


 

Campaigner

Campaigner, farklı endüstriler için optimize edilmiş ve köklü e-postaları inşa etmeye izin veren bir e-mail marketig servisidir.

Campaigner’a Git

Campaigner

Campaigner


 

Soundest

Soundest, e-ticaret platformunuz ile entegre yapabileceğiniz bir e-posta pazarlama firması. Desteklediği firmalar, Shopify, WooCommerce, Magento ve daha fazlası. Ayrıca kodlar hakkında endişelenmenize hiç gerek yok çünkü kolay ve kullanışlı arayüzü sayesinde kendisi kod işlerini hallediyor.

Soundest’a Git

Soundest

Soundest

Yorum Yap