Bir arkadaşınıza mail yolu ile 1GB’ı aşan bir dosya göndermek istediniz. Fakat mail servisiniz buna izin vermedi. Malum Google mail, Outlook, Yandex.Mail gibi e-posta servisleri mailinize ek olarak göndereceğiniz dosyanın maksimum boyutunu maksimum 1 GB ile sınırlandırdılar. Buda tabi mail ile dosya gönderenler için kötü bir durum.

İnsanlar bu tür durumlarda başka bir siteye dosyayı yüklemek zorundalar. Ardından bu dosyanın linkini tekrar mail yolu ile göndereceği kişiye ulaştırırlar. Fakat burada dikkat etmeniz gereken 2 önemli şey var. Birinci önemli şey, dosyayı yükleyeceğiniz site ne kadar güvenli? Maalesef bunu bilemiyorsunuz. Eğer gizli bir dosya ise bu dosyayı güvenilir olmayan bir siteye yüklemişseniz maalesef büyük bir hata yapmışsınızdır. Bu gizli dosya bir başkasının eline geçme olasılığı söz konusu. İkinci dikkat etmeniz gereken husus ise yükleme hızı ve sizin zamanınız. Yükleme ve indirme sitelerinin sunucuları genellikle ağırdır ve siz dosyanızı buraya yüklerken zaman kaybı yaşayabilirsiniz. Buda işinizin biraz aksamasına neden olabilir.

kolay paylaş

kolay paylaş

Daha pratik bir site varken, biz dosyalarımızı neden başka bir siteye yükleyip, oradan linkini arkadaşımıza atalım ki? Bu pratik sitenin adı Kolay Paylaş. Kolay Paylaş, bir dosya paylaşım sitesi. Kolay Paylaş sayesinde dosyanızı hızlı bir şekilde yükler ve ardından arkadaşınıza mail olarak gönderir. Ayrıca hiçbir dosya yükleme sınırı söz konusu bile değil. Yani büyük dosyalar bile yükleyebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey Kolaypaylaş.com’a girip, dosya yükleme yapıp, arkadaşınızın e-posta adresini ve ona ileteceğiniz mesajı yazmak. Ardından dosya paylaş linkine tıkladıktan sonra dosyanız arkadaşınızın e-posta adresine gönderilecektir.

Kolay Paylaş’ın Avantajları

  • Güvenilir olması. Bu sayede gizli dosyalarınızı arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.
  • Hızlı ve pratik olması.
  • Basit arayüzüne sahip olması
  • Tamamen ücretsiz olması.
  • Dosya yüklemede herhangi bir sınırının olmaması

İlgili Yazılar

Yorum Yap