Dizüstü bilgisayarlarda donanım değişikliği yapılabilir. Çünkü baktığımız zaman dizüstü bilgisayarlarda normalde dışarıdan pek fazla müdahale olmazmış yada açılmazmış gibi algılar vardır. Ancak bunun tam aksine dizüstü bilgisayardalar sonuç itibari ile gelişen teknoloji ile yeni gelen uygulamaları, yeni gelen programların ihtiyaçlarının artmasıyla artık eskisi yetersiz hale gelmekte.

Bu tip temel durumlarda bazı parçalarda değişiklik yapılarak, dizüstü bilgisayarı yeni çıkan bilgisayarlar ile aynı performans seviyesine getirebilmek mümkün.

Zaten bu temel parçalar, RAM olabiliyor, CPU olabiliyor (biraz maliyetli olsada). Bunun dışında grafik işlemcileri, ekran kartları vesayre olabiliyor. Hem iç parçalarını hem de dış parçalarını rahatlıkla değiştirebiliyorsunuz.

Dış parçalara baktığınızda da sık karşılaşılan sorunlar arasında, ekranın zarar görmesi, klavyenin zarar görmesi. Ekran ve klavye gibi dış parçalarında değişiminde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Dizüstü bilgisayarınızı ilk aldığınız günki gibi yapmak mümkün.

Yorum Yap