Dizüstü bilgisayarınız ısınıyor ve bunun neden kaynaklandığından bir haberseniz bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Yazıda “Bilgisayarınız neden ısınıyor?” ve “Isınmaması için Neler Yapılabilir?” konularına değindik.

Dizüstü bilgisayarlarda ısınma sorunu 2 temel sebepten dolayı oluşuyor. Birincisi üretim. İkinci etmen ise kullanıcıdan kaynaklanan sorunlar.

Eğer ısınma sorunu üretimden kaynaklandığı zaman pek fazla çözüm üretemiyorum. Bunu minimalize edebiliyoruz. Kullanıcıdan kaynaklanan ısınma sorununu da kullanıcının kullanmasına bağlı ve çözülebilir.

Öncelikle ek hiçbir aparata ihtiyaç duymadan alabileceği önlemler vardır.

Bilgisayarınızı düz zeminde kullanmalısınız. Düz bir zemin üzerinde kullandığımızda inanılmaz derecede faydasını görürüz. Bilgisayarımızdan performans bekleyeceğimiz durumlarda serin yerlerde kullanmamız performans açısından da, ısınma probleminin giderilmesi açısından da iyi bir çözüm olacaktır.

Bunun dışında biraz para harcayarak yardımcı elemanlarda kullanabilirsiniz. Soğutma fanları, ek fanların takılması, özel tasarlanmış dizüstü masaları, dizüstü bilgisayar ayakları. Onlar sayesinde bilgisayarın ısınmasını çözmüş oluyoruz.

Onlar ile harici soğutma sağlayarak harici soğutmaya care getirmiş oluyoruz. Aynı zamanda ısınma sorununa uzun vadede baktığımız zaman, bilgisayar fanlarının temizlenmemesi bilgisayarın periyodik bakımlarının yapılmamasından kaynaklanan sorunlar nedeniylede dizüstü bilgisayarınız ısınabilir. Bilgisayarınızın temizliğine de dikkat ettiğiniz zaman, periyodik bakımlarını yaptığınız zaman bilgisayarınız ile bu tür sorunlar ile çok sık karşılaşmış olmazsınız.

Yorum Yap