Bayrama çok az bir süre kaldı. Bu sırada bayram için tur firmaları da kampanyalar yapmaya başladılar. Bayram için zengin insanlar genellikle yurt dışını tercih ediyorlar. Orta durumlu insanlar ise Türkiye içerisinde tatil yapıyorlar. Türkiye’de ise genellikle Alanya, Kemer, Marmaris, Fethiye, Didim, Kuşadası’nda bulunan oteller en çok tercih edilen bölgeler arasında. Bu bölgelere sadece Türk insanlar değil turistler de yazın en çok bu bölgeleri tercih etmekteler.

Önümüzdeki Ramazan bayramı için Antalya tarafını düşünüyorsanız, bir gezgin olarak size Alanya otelleri ve Kemer’deki otellere gitmenizi önerebilirim. Çünkü tatilin tadı bence yüzmek, plajda güneşlenmek ve bolca gezmek ile çıkar. Bunların hepsini Alanya ve Kemer’de yapabilirsiniz. Durumunuz ekonomik açıdan iyiyse size Alanya’nın en lüks otelleri iyi gelecektir. Eğer yoğun iş temposunda çalışıyorsanız, Akdeniz’in deniz suyu sizi streslerden arındıracaktır. Bunu geçen sene Antalya’ya gittiğimde fark etmiştim.

Akdeniz bölgesinde Alanya dışında tavsiye edeceğim bir diğer yer ise Kemer. Kemer’e hafta sonu 2-3 günlük tatil yapmaya bile gidenler var. Kemer hafta sonu otelleri oldukça yaygın. Kemer’de Antalya’nın merkezine yakın olduğu için Antalya’da en çok tercih edilen yerlerden birisi. Kemer’e yakın olan turistik yerler ise Phaselis Antik Kenti, Olympos Antik Kenti, Üç Adalar, Idryos ve Yanar Taş. Hem denize girmek hem de turistik yerler gezmek isteyenler için de Kemer oldukça iyi bir tatil yeri.

Bu bayramı Akdeniz’de geçirmek istiyorsanız, benim tavsiyem Antalya’ya gitmenizdir. -Tabi daha önce gitmemiş ve Antalya’yı gezmemişseniz- Çünkü hem turistik yerleri burada gezmeniz mümkün hem de rahat bir tatil yapmak mümkün. Fakat biraz sıcak olacaktır. Buna dikkat edin. Sıcak var ama otellerin deniz kenarında olması bu sıcağı bir nebze olsun dindirecektir.

Tatil için turlar satın alarak yada internetten otel odası satın alarak gitmek artık herkesin yaptığı işlerden birisi. Bir çok tur firmalarından uygun fiyatlara otel odaları ve gezi turlarını uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Bu bayram için Kemer’de tatil yapmak 160 TL’den başlayan fiyatlar ile mümkün. Alanya’da ise 170 TL’den başlayan fiyatlarla bayramınızı iyi geçirmek mümkün. Herkese iyi bayramlar ve iyi tatiller dileriz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap