Gün geçmiyor ki komik ve ilginç bir teknoloji haberi ile karşılaşmayalım. Teknolojik ürünlerin şarj sorunları için bilim adamları sürekli bir şeyler geliştiriyorlar. Yeni şeyler icat ediyorlar.

Daha önce şarj ile ilgili bir çok haber yaptık. Bu kez öncekilerinden daha ilginç bir haberle karşı karşıyayız. Kore’nin bilim adamları, modern insanların hayatındaki en önemli sorunlarından birisi olan şarj sorununa çözüm bulabilmek için kolları sıvamış. Koreli bilim adamları vücut ısısı ile şarj olan batarya mekanizmasını yapmak için her geçen gün uğraşıyor. Umarım başarılı olurlar.

Kore Bilim Enstitüsü, vücut ısısı ile şarjı sadece telefonlar için değil akıllı saat, bileklik ve ileride satışa çıkacak olan akıllı gözlükler için de yapmayı planlıyorlar. Bunun yapıldığını düşünürsek tüm dünyada elektrik kullanımı 5% ila 10% arasında daha azalacaktır.

Şimdilik, ‘Ne zaman çıkacak?’, ‘Proje ne zaman bitecek?’ gibi soruların cevabını vermek için çok erken. Bilim adamları çalışmalarını sürdürüyorlar. Umarız çalışmalar sonucu güzel bir geri dönüş alabiliriz. Ha bu arada Koreliler, şarj sorununa Japonlardan önce çözüm bulabilirse ‘Abi Japonlar yapıyor ya!‘ deyimi ‘Koreliler yapıyor‘a doğru kayabilir 🙂

Yorum Yap