İntel’in ikisi bir arada ultrabook çözümlerine baktığımızda ilk sırada firmaların farklı tarzlarda ürünlerle kullanıcılara çözüm sunduğunu görüyoruz. Toshiba’nın W30T Ultrabook modeli ayrılabilir ekrana sahip ikisi bir arada ultrabook çözümlerinden. Toshiba W30T ekranı ayrılabilen tarzda bir ultrabook. Ekranı çıkardığımız zaman sistemin çalışmasında herhangi bir eksiklik yok.

Sistem Windows 8.1 tabanlı ve tablet olarak kullanabiliyorsunuz. Ünitesine tekrar taktığınızda klavye ve fareye sahip oluyorsunuz. Artık bir şeyler yazmak, sistemi kontrol etmek daha kolay hale gelmiş oluyor. Toshiba W30T 13.3 inç boyutunda. Çözünürlüğü 1366 x 768 piksel. Kullanılan panel, IPS panel olduğu için görüş açıları oldukça başarılı. Ultrabook W30T’de en yeni nesil intel Core i3 işlemci kullanılmış. Kullanılan işlemci aktif soğutma gerektirmiyor. Yani hiçbir şekilde sistem içerisinde fan yok. Dolayısıyla gayet sessiz bir sistem. Kullanılan yeni nesil intel Core i3 işlemcisi 1,5 Ghz hızında. Sistem belleği 4 GB.  Disk kapasitesi 500 GB.

Toshiba w30T

Toshiba w30T Özellikleri

W30T 13.3 inç boyutunda ve ortalama çalışma süresi 5 buçuk saat. Ünitesinde de ayrıca harici batarya bulunmakta. Toshiba W30T’nin üretim kalitesine baktığımızda oldukça başarılı olduğunu görüyoruz. Aliminyum bir kasa kullanılmış. Hem tabletin kendisinde hem de klavye ünitesinin kendisinde. Dock ünitesini çıkardığımızda ağırlığı 1 kilogram. Dock ünitesi ile birlikte 2.1 kilogram olmakta.

İlk olarak dock ünitesine baktığımızda üzerinde 1 tane USB port görüyoruz ve 1 adette güç girişi görüyoruz. Ekranın kendisine baktığımızda ise mikroSD kart yuvasını görüyoruz. USB portu var. HDMI girişi, ses açma ve kapama tuşu, Kulaklık, mikrofon çıkışı, açma-kapama ve aynı zamanda güç girişini burada da görüyoruz.

 

W30T ses sistemi tarafından oldukça başarılı. Sunulan ses sistemi DTS destekli. WT30’yi tablet olarak kullanmak istediğimizde standart tabletlerde gördüğümüz sensörler, aynı şekilde W30T de mevcut. Aynı şekilde GPS özelliğide bulunuyor. Windows 8.1 tabanlı Toshiba W30T, Intel’in ikisi bir arada ultrabook çözümlerinden bir tanesi. İsterseniz tablet olarak kullanabiliyorsunuz, isterseniz de dizüstü bilgisayar olarak kullanabiliyorsunuz. Eğer sizde böyle bir çözüm arıyorsanız Toshiba W30T değerlendirmeniz gereken çözümlerden bir tanesi.

 

Yorum Yap