Her hafta yayımlanan bloglar için ipuçları yazı dizimizde bu hafta ‘Sitenizin okuyucusunu ve trafiğini nasıl arttırabilirsiniz?’ adlı konuya değindik.

Blogunuzun ziyaretçi trafiğini arttırabilmek için Google çok önemli. Arama motorlarında öne çıkan içerikler üzerine yoğunlaşabilirsiniz yada blogunuzun içeriğini özgünleştirerek sitenizi ayrıştırabilir ve okuyucu kitlenizi arttırabilirsiniz. Sosyal medya paylaşımları bu işte çok önemli. Sosyal medya üzerinden paylaştığınız içerikler ile daha fazla okuyucu elde edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra farklı platformlarda yer alarak yazınızı paylaşabilir ve okuyucu kitlenizin daha da genişlemesine yardımcı olabilirsiniz. Bunlar dışında sitenizi arama motorlarına kaydetmelisiniz. Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarına sitenizi kaydederek ve içeriklerinizin oralarda görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede insanlar arama motorlarında arama yaparken sizin sitenizdeki bir yazıyı görebilir ve sitenize tıklayabilir.

Sitenizdeki yazıları Google’da gösterebilmek için Google Webmasters size yardımcı olabilir. Yandex’te gösterebilmek için Yandex.Webmaster, Bing’te ise gösterebilmek için Bing Webmastertools işinizi görecektir.

Yorum Yap