Sitelerde veya bloglarda reklam yada advertorial içerik oluştururken yapılan bir çok yanlışlık var. Sizde blogunuzda tanıtıcı bir reklam oluşturacaksanız ve nasıl olacağını bilmiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyun.

Her hafta yayımlanan bloglar için ipuçları yazı dizimizde bu hafta ‘Sitenizin reklam ve sponsorluk sayfaları nasıl olmalı?’ adlı konuya değindik.

Blogunuz yada siteniz belli bir ziyaretçi kitlesine ulaştıktan sonra sitenizden para kazanmak için sitenize reklam, sponsor yada advertorial içerik almak isteyebilirsiniz. Reklam ve sponsorluk sayfalarını oluştururken, burada yine içeriğiniz devreye giriyor. Çünkü ilgili içerik ile oluşturacağınız reklam yada sponsorluk sayfaları okuyucuda olumsuz bir algı yaratmayacaktır.

Eğer gezi ile alakal bir içerik üretiyorsanız gezi ile alakalı bir reklam girildiğinde hem okuyucunun daha ilgisini çekebilecek bir reklam oluşturmuş hemde internet sitenizden çokta ayrışmayacak bir metin oluşturmuş olacaksınız. Aynı zamanda sizin daha önceki yazılarınızda yazdığınız metinler ve söylemleriniz çok önemli.

Önceki içerikleriniz ile çakışmayacak reklam içerikleri almak sizinde güvenilirliğinizi sağlayacaktır. Reklam ve sponsorluk sayfaları oluştururken her iki kriteri de göz önünde bulundurmanızda gerek var.

İlgili Yazılar

Yorum Yap