Bugün Sandisk’in son çıkarmış olduğu bir flash disk olan Sandisk Wireless Flash Drive incelemesini yaptık ve cihazı hakkındaki bilgilere bu yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Sandisk veri depolama konusunda yakından tanıdığımız bir isim. Sandisk, yeni bir ürün gurubu duyurdu. Bu yeni ürün grubu ile birlikte artık kablosuz ağ üzerinden ufak cihazlar ile video ve fotoğraf gösterimi yapılabilmekte.

Sandisk Wireless Flash Drive, temelde USB bellek gibi gözüken fakat tek başına çalışan bir disk. Üzerinde dahili bataryası da var. İçindeki bilgileri kablosuz ağ üzerinden akıllı telefon ve cihazlara gönderebilen ve yayın yapabilen minik bir cihaz.

Sandisk Wireless Flash Drive

Sandisk Wireless Flash Drive

Sandisk Wireless Flash Drive, 8 farklı cihaza bağlantı imkanı tanıyor. 3 adet cihaza kadar da aynı anda video gösterimini kolaylıkla yapabiliyor. Sandisk Wireless Flash Drive dahili bataryaya sahip. Tam dolu batarya ile size 4 saat çalışma imkanı sunuyor.

Şarj ve Depolama

Aynı zamanda USB yapısınında olduğunu önceki paragraflarda sizlere bildirmiştik. USB portuna bağladığınızd bilgisayarınıza aynı zamanda şarjda yapabiliyorsunuz ve içerisindeki bilgileri kontrol edebiliyorsunuz. Silme, kopyalama, yeni verileri aktarma gibi.

Bu donanımı şarj etmek için bilgisayara bağlamak zorunda değilsiniz. İsterseniz şarj adaptörüne de bağlayabilirsiniz. Sandisk Wireless Flash Drive’ın dahili belleği yok. Üzerinde bulunan mikroSD kart yuvasına taktığımız mikroSD karttaki bilgiler okunuyor. Sandisk sunduğu pakette aynı zamanda bir adet mikroSD kartta barındırıyor. Bu mikroSD’ler aldığınız pakete göre değişiyor. 16, 32 yada 64’e kadar depolama kapasitesine sahip. Dilerseniz sizde kendi mikroSD kartınızı Sandisk Wireless Flash Drive’a takabilirsiniz.

Telefondan ve Tabletten Flash Diske Erişebilme

Telefondan yada tablet bilgisayarınızdan Sandisk Wireless Flash Drive’daki içeriklere ulaşabilmemiz için mobil cihazınıza uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. iOS ve Android tabanlı akıllı cihazlarda depolama seçenekleri mevcut. Sandisk’in bu uygulaması ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Sadece Android ve iOS işletim sistemlerinden değil, İnternet tabanlı bir tarayıcı üzerinden de Sandisk Wireless Flash Drive‘a erişilebiliyor. Dolayısıyla herhangi bir bilgisayardan da bu flash disk içeriğine ulaşmamız mümkün.

Ayrıca bu diskin fiyatları ise 170 liradan başıyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap