Bugün yüksek ekran çözünürlüklü ve işlerinizi kolayca görebileceğiniz ve 9.7 inçlik bir ekrana sahip olan Multipad 4 Quantum 9.7’yi sizlere tanıtmak istedim. Detaylar yazımızın devamında.

Multipad 4 Quantum 9.7, 24.6 santimetrelik yani 9.7 inçlik ekrana sahip. Ekranın kalitesi gerçekten çok güzel. Tabletin ağırlığı 621 gram, kalınlığı 9.2 milimetre. Tabletin kalınlığı ve ağırlığı aslında çok fazla iddialı değil fakat bu tabletin malzemesi çok fazla kaliteli.

Tabletin arka kısmı alüminyum ve alüminyum üzerine işlenmiş bir logosu mevcut. Arka kısmındaki diğer yazılarda yine çok kaliteli görünüyor. Tabletin malzeme kalitesi fiyatına göre gerçekten etkileyici.

Tabletin sol tarafına baktığımızda bir sürü giriş dikkatimizi çekiyor. Bu girişler arasında kulaklık girişi, HDMI yuvası, USB girişi, Mikro SD kart yuvası, güç girişi ve mikrofon bulunmakta. HDMI girişi gerçekten büyük bir avantaj. Bu tablete projeksiyon yada monitör bağlamanızı çok kolaylaştırıyor. Mikro SD kart ise 32 GB ekstra depolama alanı ekleyebilirken, güç girişinden de hızlıca şarj yapabiliyorsunuz. Cihazı normal bir USB ile bağladığınızda da şarj edebilmeniz mümkün fakat güç girişinden şarj etmenizi tavsiye ederim. Çünkü cihazda 8 miliamper bir pil var ve standart USB voltajı ile bu cihazı şarj etmek epeyi uzun sürebilir.

Tabletin üst kısmında ise güç tuşu ve ses ayarlama tuşları mevcut. Tuşlar çok fazla içeride değil, çokta fazla dışarı çıkık değiller. Buradaki tuşlar gayet iyi ayarlanmış.

Tabletin alt kısmında ise hoparlörler dikkatimizi çekiyor. Tablette çift hoparlör bulunmakta. Tableti elinizde tuttuğunuzda sol taraftan güçlü bir ses geldiğini film, video izlerken yada müzik dinlerken hissedebilirsiniz.

Tabletin ekranında ise gayet kaliteli bir cam kullanılmış ve kolay kolay çizileceğini düşünmüyorum. Ekranın 2048×1536 piksel çözünürlüğü var. Yani bu çözünürlük iPad 3 ve iPad 4 seviyesindeki retina ekrana denk geliyor. Ayrıca renkler çok canlı ve bu tabletin tam bir film izleme tableti olduğunu söyleyebiliriz. Film severler Multipad 4 Quantum 9.7’den çok hoşlanacaktır. Ek olarak Multipad 4 Quantum 9.7 tabletin ortalama fiyatının 450 lira olduğunu söyleyelim ve sözü burada noktalamış olalım.

Yorum Yap