Birkaç sene öncesine sizleri götürmek isterim. Bir kaç sene önce ‘akıllı’ diye bir kavram ortaya çıktı. Bu akıllı cihaz denilen şey, ilk başlarda telefon ile başladı. Daha sonrasında akıllı gözlük, akıllı saat diye bir çok teknolojik ürünler bir an çıkıverdi. Yaklaşık 1 sene öncede akıllı kavramının içine televizyonda eklendi.

Akıllı televizyon kavramı aslında sembolik bir isim gibiydi fakat Philips‘in geçen hafta çıkardığı üründen sonra bu kavram daha da anlam kazanmaya başladı. İlk akıllı televizyon dediğimiz televizyonlar, interneti olan ve internetten video izleyebileceğiniz, Facebook, Twitter ve Youtube gibi sosyal medya sitelerine de girebiliyordu. Bazı sorunları vardı. Örneğin tarayıcısı pek iyi değildi ve genelde video izlemek için kullanılıyordu.

Philips akıllı televizyon

Philips Akıllı Televizyon

Akıllı televizyonlar artık bir işletim sistemine sahipler. Bunu Philips‘in çıkardığı en son televizyondan görebiliyoruz. Android tabanlı bir televizyon. Artık sosyal medyada takılmak ve video izlemek dışında daha fazla özellik bizleri bekliyor. Android telefonunuzda yapabildiğiniz her şeyi bu akıllı Android işletim sistemli televizyondan da yapabilirsiniz. Ayrıca bu televizyonun varsayılan tarayıcısı Chrome ve bu tarayıcı ile tüm internet sitelerini rahatlıkla gezebilirsiniz. Zira, diğer akıllı televizyonların tarayıcıları pek iyi değildi ve internet sitelerine girmekte sıkıntılar çıkabiliyordu.

Aslında çok fazla sözü uzatmak istemiyorum. Önceki paragrafta da söylediğim gibi, akıllı telefonlarınız ile neler yapabiliyorsanız, bu televizyonla da onları yapabileceksiniz. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra ne dediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap