Kiralık Sunucu

Sunucu kiralama;  tüm konfigurasyonu datacentera ait fiziksel bir donanımın talep edilen internet kapasitesi üzerinden müşteriye sunulması işlemidir. Kiralık sunucu hizmetinde tüm masraflar datacenter ya da sağlayıcı firma tarafından karşılanmakta ve oluşacak herhangi bir donanım probleminde siz bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Aylık internet ve elektrik kullanım ücretleri de sunucunun aylık kiralama bedeline ek ücret talep etmeden yansıtılır.

Minimum kiralama süresi genellikle 1 aydan başlayıp, maksimum 12 ay ile sınırlandırılmıştır.

Niçin kiralık sunucu seçmelisiniz?

 1. İhtiyaç duyulan donanımı direkt olarak kiralayabilirsiniz.
 2. Kiralık sunucular sadece bir müşteriye dedike edilmektedir. Kiralama süresi içinde de sadece size hizmet vermektedir.
 3. Herhangi bir donanım probleminde sorun sağlayıcı firma tarafından ücretsiz olarak giderilmektedir. Donanım için ekstra ücret ödemezsiniz.
 4. Co-location ile farkı, donanımın datacenter tarafından sağlanmasıdır. Projenizin gelişimiyle doğru orantılı olarak daha fazla kaynak gerektiğinde binlerce dolar yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.
 5. Proje sürenizin devamlılığı ile ilgili kaygılarınız olmaz. İstediğiniz zaman kiralayıp, sonlandırma hakkı sizdedir.

 

Sunucuların Donanımsal Özellikleri

Türkiye lokasyon kiralık sunucularda arayacağınız en önemli etken, bu iş için dizayn edilmiş rack sunucular seçmenizdir. 7/24 çalışmaya elverişli, rack tipi donanımlar problemler anlarında sunucunuzu kapatmadan, değişikliklere izin vererek uptime konusunda yardımcı olmaktdır.

Kiralık Sunucu ile neler yapabilirsiniz?

Kiralık sunucu internet üzerinde yayın yapabileceğiniz, veri depolayabileceğiniz, program çalıştırabileceğiniz her türlü platform için uygundur. Genel olarak hangi kategorilerde hizmet verdiğimizi aşağıda sizin için listeliyoruz:

 • Web hosting hizmeti sağlamak için
 • Oyun sunucuları için (Knight online, ultima online, WoW World of Warcraft)
 • Streaming ya da medya sunucu (Görüntü ve ses yayımlaması için.)
 • Veritabanı (Database) Sunucuları için
 • Mail Sunucuları için. (Exchange, Pop3 ve IMAP desteği sunabilirsiniz.)
 • Chat sunucuları için. (Camfrog, IRC Sunucu, Sesli Chat sunucusu)

Kiralık sunucu hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak için http://www.servetr.com/kiralik-sunucu/linux-dedicated adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kiralık Sunucu http://www.servetr.com/kiralik-sunucu/linux-dedicated

Bu yazı ayrıca kiralık sunucu ayrıca, Kiralık sunucular, Kiralık Server, Dedicated Server, Dedicated sunucu, Türkiye Merkezli Kiralık Sunucu, Hollanda merkezli kiralık sunucu ya da Türkiye lokasyon sunucu şeklinde aranmaktadır.

Yorum Yap

 • kiralık sunucu

  Açıklayıcı anlatımınız çok teşekkü ediyorum günümüzde bir çok kişi ne olduğunu bilmiyorlar bu açıklamaları okusalar hosting sitelerinde kiralık sunucuların boş durmadığını anlarlar.