HTC One M8’in tasarımı tam bir mühendislik harikası diyebiliriz. Mücevher gibi görünen yakışıklı akıllı telefon her noktasında ince işçilik barındırıyor.

HTC One M8’in yüzde 90’ını metal materyal oluşturuyor. HTC One M8‘e baktığınız anda kaliteyi hissedebiliyorsunuz. Telefonun yuvarlatılmış kenarları ve önceki serilere göre daha geniş olan hoparlörleri dikkat çekiyor. HTC One ile tanıştığımız kulak çıtlatan hoparlörler, HTC One M8’de daha güçlü bir şekilde karşımızda.

HTC One M8’e karşıdan baktığımızda 5 magapiksellik kamerası, yakınlık sensörü ve ortam ışığı algılama sensörü gözümüze çarpıyor.  Kamera HTC One’a göre daha büyük bir lense sahip ve lens çizilmeye karşı dayanıklı materyaller ile korunuyor.

HTC One M8 Sensörleri

Ön kameranın önünde bulunan iki sensörden birisi yakınlığı algılıyor -diğer serilerde ve diğer Android işletim sistemli telefonlarda olduğu gibi- ve telefonu kulağınıza götürdüğünüzde ekran kapanıyor, tekrar elinize aldığınızda ekran açılıyor. Ortam ışığını algılayan sensör ise içerisinde bulunduğumuz mekanın parlaklığına göre ekranı optimize ederek hem pil tasarrufu sağlıyor, hemde gözlerinizi hiç yormuyor.

HTC One M8

HTC One M8

HTC One M8’in ön yüzeyine hiçbir fiziksel bir tuş bulunmuyor. Tamamen dokunuş odaklı kullanıma göre tasarlanmış olan HTC One M8 fonksiyon tuşları ekranın içerisinde konumlandırılmış. Telefonun ekranında Gorilla Glass kullanılmış ve bu sayede ekran hem dayanıklı hemde ışığı kırma özelliğiyle kullanımı kolaylaştırıyor.

Ayrıca HTC One’ın üst sol tarafında bulunan güç tuşu HTC One M8’de sağ tarafa kaydırılmış. Bu tuşun sağ tarafta olması işleri daha kolay hale getiriyor.

İlgili Yazılar

Yorum Yap