Facebook’ta yüz binlerce sayfa var. Bir çoğu firmaların sosyal medya kampanyaları için oluşturulmuş sayfalar, bir çoğu kişisel sayfalar, bir çoğu eğlenceli, komik ve bazen saçma fotoğraflar paylaşan sayfalar var. Her neyse, sonuçta bu sayfalar Facebook için çok önemli. Önemi ise insanların Facebook‘u daha çok tıklamaları ve vakit geçirmeleri. Aynı zamanda sayfalar Mark Zuckerberg‘in müşterileri sayılır.

Facebook’ta müşterileri için farklı bir tasarıma geçme vakti geldi diyerekten 1-2 gün önce bu sayfayı değiştirdi. Daha doğrusu tasarım mart aynın başlarında görücüye çıkmıştı ve ardından 15 gün sonra ilk başta Amerika’daki kullanıcılarda kullanılmaya başladı. Türkiye’de ise bu süre biraz daha uzadı ve daha yeni yeni kullanıcıların sayfalarında görünmeye başladı.

Facebook Sayfa Tasarımı

Facebook Sayfa Tasarımı

Kullanıcılar için çok bir şey değişmese de sayfa sahipleri artık istedikleri yerlere daha kolay ulaşabilecekler. Zira önceki tasarım kullanıcıların bir çoğu için sıkıntılarda yaratmıştı. Bu tasarım insanlara kuşkusuz daha kolay gelecektir. Ayrıca Facebook’un bu sayfa tasarımı hakkında daha detaylı bilgiye Facebook’un blogunda yazılan bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Yeni sayfa tasarımı sayfa sahiplerine ve Facebook’a hayırlı olsun diyerek, sözü de burada bitirelim.

İlgili Yazılar

Yorum Yap