Bir blogunuz yada bir haber siteniz var ve bu bloga nasıl bir tasarım ve tema seçeceğinizi bilemiyorsanız ve aynı zamanda ikelemde, kararsız kalmışsanız yazımızı mutlaka okumalısınız.

Her hafta yayımlanan bloglar için ipuçları yazı dizimizde bu hafta ‘Site tasarımınız nasıl olmalı ve dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir?’ adlı konulara değindik.

Temanızın aslında istenilen konuya uygun olmasına dikkat etmekte fayda var. Çünkü işlediğiniz konu sizi yansıtan bir tarafı var ve bu anlamda temanızı da buna göre seçebilirsiniz.

Koyu Değil Açık Tema Seçin!

Temanızı seçerken de sade tema seçmeye dikkat etmek gerekiyor çünkü yazılarınızın okunabilir olması çok önemli ve görsellikten çok yazının okunurluğunu ön planda tutmakta yarar var. Koyu tema seçmektense daha beyaza yakın ve gri tonlarında tema seçmek hem sizin için hemde kullanıcılarınız ve okurlarınız için çok daha yararlı olacaktır.

Sitenizdeki Widgetlara Dikkat Edin!

Temanıza ekleyeceğiniz widget denilen eklentiler çok fazla göz yormamalı. Eğer blogunuza yararı ve etkisi olmayan bir widget eklememişseniz bunları kaldırmak çok daha mantıklı olacaktır. Temanızı seçerken de, daha çok görselliği değilde yazılarınızı ön plana çıkaran tema seçerseniz blog yada haber okunma oranlarında çok ciddi etki edecektir.

Yorum Yap