Bilgisayarımızın başına bir şeyler gelmesine karşın bilgisayarımızı diskler sayesinde yedekliyoruz. Peki genel olarak, sistemimizi yedeklemek nasıl oluyor? Bu sorunun yanıtı yazımızın devamında.

Sistemi de yedeklemek için bütün dosyalar, yazılımlar, sistem dosyaları ile birlikte yedeklemek için ayrı bir çözüm kullanmamız gerekiyor. Bunu tabi, Windows işletim sistemindeki bazı araçlarla da yapmak kısmen mümkün fakat bizim teknofiber.net olarak önerebileceğimiz program, AOMEI Backupper adlı yazılım. Bu yazılım en büyük kabuslarımızdan birisi olan sistem çökmesine karşın bizi garantiye alıyor.

Yazılımı kurduğumuzda yapacağı şey şu, sabit diskteki bölümlerin içerisindeki ön yükleme sektörünü ve sistem dosyalarıyla birlikte yedeklemek. Bu şu anlama geliyor. Bilgisayarımızın başına bir şey geldiğinde verilerimizi kurtarıyor olsak bile hemen eski haline dönüşebilmesi için bize önemli bir yedek sağlamış oluyor.

Bu yedek tam bir yedekleme alıyor. Yani uygulama sabit diski bir resim dosyası olarak saklıyor ve yedeklenen tüm diskin alanından çok daha az bir alan kullanarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Buda önemli bir detay çünkü diskiniz çok büyükse ve çok fazla yer kaplamıyorsa onun yedeği bize yine o kadarlık alan ihtiyaç haline getiriyor. Fakat AOMEI Backupper adlı program bu konuda çok hünerli ve bir şekilde bizi kurtarıyor.

AOMEI Backupper bizim sistem çökmesine karşı olan kabusumuzu bir şekilde ortadan kaldırabilecek ve en aza indirebilecek bir çözüm olabilir. Bu yüzden bu yazılımı sizlere önerebiliriz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap