Fonepad 7 nedir?‘ diye soracak olursanız, Fonepad 7 Asus‘un uygun fiyatlı akıllı telefon olarak kullanılabilen tableti. Yani hem tablet hem akıllı telefon bir arada. Sim kart desteği var. Sim kartınızı cihaza takarak hem mobil internete, hem de akıllı telefondaki gibi konuşma ve mesajlaşma gibi imkanlara kavuşabiliyorsunuz.

7 inç ekranlı ve hoş görünümlü tabletin sağ tarafında güç ve ekran kilidi tuşu, ses açma-kapama tuşu ve alt tarafında ise mikro SD kart yuvası bulunmakta. Tabletin depolama alanı 8,16 ve 32 GB arasında değişiyor fakat mikro SD kart ile bu depolama alanına 32 GB’a kadar veri yükleyebiliyorsunuz.

Tabletin üst kısmında sadece bir ses yuvası var ve bu ses yuvasına kulaklık takarak müzik dinleyebilir ve telefon konuşmaları yapabilirsiniz. Sol tarafta ise sim kartı yuvası bulunmakta. Sim kartı yuvası bir çekmece ile korunuyor. Bu çekmeceye iğne sokarak çıkartabiliyorsunuz ve mikro sim kart takabiliyorsunuz. Tabletin arka kısmında ise bir kamera bulunuyor. Kamera 5 megapiksel.

fonepad 7

fonepad 7

Tabletin önüne baktığımızda ise ilk olarak göze çarpan şeyin IPS ekran olduğunu görüyoruz. Bu ekran 7 inç büyüklüğünde. Ekran camı da çizilmeye dayanıklı bir cam. Tablette 1.2 megapiksel ön kamera bulunuyor. Ön kameradan selfie çekebilir yada video görüşmeleri yapabilirsiniz.

Ön kameranın yanında ise bir sensör bulunmakta. Bu sensör ortam ışığı sensörü. Kameranın üstünde ise bir ahize bulunmakta. Malum tabletin telefon özelliği de olduğu için doğal olarak ahize de bulunmakta.

Yorum Yap