Arama motoru optimizasyonu yanlış yapıldığında, sitenizin içeriğinin yanlış tanınması hatta değersiz tanınması bile mümkündür. Ayrıca SEO flash sitelerde arama motorları flash dosyalarını okuyamadıkları için yapılamamakta. Bu sitelerde meta etiketlerine güvenilir. Meta etiketleri de düzgün olmadığı takdirde, zaten sitenizin içeriği okunmuyor ve içerik hakkında meta etikleri ile içeriğinizi düzgün okutamazsanız siteniz yanlış tanınabilir.

Sitenizin tanınamaması, sitenizi çıkarmak istediğiniz kelimelerde çıkartamayabilir yada hedef kelimelerde daha alt sıralarda çıkabilir. Buda zaten bir işe yaramaz. Bunun dışında SEO’da blackhat ve whitehat diye bir şey vardır. Whitehat SEO her şeyi kuralına uygun şekilde yapmaktır. Birde Blackhat diye bir şey var. Blackhat’te ise daha farklı yöntemler kullanılarak, kuralına uygun bir şekilde yapılmayan SEO türüdür. Blackhat SEO yapıldığında ve bu tespit edildiğinde, arama motorları tarafından cezalandırılabilirsiniz.

Ek olarak, arama motoru optimizasyonunda sık yapılan yanlışlardan biriside, içeriği doğru yazmamak ve altyapıda yanlış öğeler kullanmak. Semantik açıdan eksik öğeler kullanmak gibi şeyler gösterilebilir.

SEO’yu doğru yapabilmek için, optimizasyonu düzgün yapılmış siteleri inceleyebilirsiniz, Google’ın seo üzerine yazdığı dökümanları okuyabilirsiniz yada bu iş ile uğraşan birilerinden yardım alabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap