Opera’nın telefon uygulaması olan Opera Mini ile Türkiye’deki engellenmiş ve diğer ülkelerde engellenmemiş olan tüm sitelere girebilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Opera Mini uygulaması Android’de kullandığınız Chrome browser’ın yerine kullanabileceğiniz bir tarayıcıdır. Ancak bu tarayıcının diğer tarayıcılardan farkı sizin Opera Mini üzerinde yazdığınız her yörenin önce Opera Mini’nin kendi serverlarına gitmesi ve onun üzerinden internet ile size bu datayı geri göndermesi ile siz aslında bulunduğunuz yerden değilde Opera Minin server’larının olduğu yerden internete çıkmış oluyorsunuz.

Böylece aslında siz bazı kısıtlamalardan bu şekilde kurtulmuş oluyorsunuz çünkü sizin bulunduğunuz ülkede yasaklı olan sitelere erişimi aslında sizin var olan internet sağlıyıcınızdan değilde  yurt dışından size bu içerikleri temin ediyor.

Opera Mini Nasıl Kurulur?

Bu uygulamayı edinmek için şu adımları izlememiz gerekir; İlk olarak Google Play Store‘u açıyoruz.

google play store

Google Play Store

Arama butonuna basıp Opera Mini yazıyoruz . Çıkan iki seçenekten her hangi birisine tıklayabilirsiniz. Üstte çıkan seçenek İngilizce, altta çıkan ise Türkçe’dir. Üstteki seçenek yabancı ülkenin serverından bağlandığı için Türkiye’de yasaklı olan sitelere girebilirsiniz. Bu yüzden İngilizce sürümünü yüklemeniz daha iyi olacaktır.

opera mini android

Opera Mini Uygulamsı

Ardından uygulamayı yükle deyip uygulamayı indiriyoruz: Uygulama indikten sonra otomatik kurulumunu yapacaktır ardından tarayıcınızı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap