Teknoloji dünyası son yıllardaki gelişmeleriyle başka bir boyuta geçti denilebilir. Önceden telefonlar yalnızca arama yapmak ve mesaj atmak için kullanılıyordu. Şimdiler ise bilgisayardan yapılabilecek birçok şey akıllı telefonlardan gerçekleştirilebiliyor. Teknoloji bu denli gelişmekteyken ürünlerin fiyatları da artmaya devam ediyor.

Teknolojiye meraklı olan veya olmayan çoğu insan ister istemez bu dünyanın bir parçası oldu. En basitinden herkesin elinde bir akıllı telefon mevcut durumda. Bu sayede ADSL internet kullanımı sayısından çok, mobil internet kullanıcıları çoğaldı. Özellikle akıllı telefonlardaki uygulamalar ve oyunlar internet erişimi sayısının artmasında büyük rol oynuyor. Sürekli yeni bir uygulama ve oyun ortaya çıktığı için zaten bu artış kaçınılmaz oluyor. Artık insanlar yeni çıkan bir akıllı telefon yerine yeni ve popüler olmuş bir uygulama ya da oyunun peşinde. Kullanıcılar bunların dışında ise vakitlerini sosyal medya ortamlarında geçiriyor.

Özellikle oyun sektörü hızla büyürken, sık sık yeni bir oyunun adını duyuyoruz. Örneğin Flappy Bird oyunu, geçtiğimiz aylarda bütün dünyada kendinden söz ettirmeyi başarmıştı. Büyükten küçüğe herkes bu oyunun bağımlısı olmuştu. Oyun, iOS ve Android oyunları içerisinde en çok oynanan oyunlardan biri oldu. Sadece oyun değil uygulamalar da hayatın birçok alanında bize yardımcı oluyor. Uygulamaların başında ise Whatsapp geliyor. Whatsapp ve türevi uygulamaların yaygınlaşması ile cep telefonu operatörleri SMS kampanyalarından çok mobil internet kampanyalarına yöneldi.

Biz de MobilAmca.com sitesi olarak oyunlardan, Andoid ve iOS uygulamalarına, teknolojik birçok habere yer veriyoruz. Güncel, popüler oyunları, telefon incelemelerini ve en iyi uygulamaların hangilerinin olduğunu sitemizden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap