Twitter, Facebook ve Google plus tasarımı gibi kullanıcıların profil sayfasını zaman tüneli tasarımına geçirdi. Bu tasarım ile uzun bir aradan sonra Twitter baştan aşağı yenilenmiş oldu.

Daha önce Twitter’ın tasarımı hakkında bir çok haber yapmıştık. Bu haber Twitter tasarımı hakkında bu yılın son haberi olabilir. Zira Twitter tasarımdaki her şeyiçöpe attı ve flat UI bir tasarım kullanıcılara sundu. Şimdiki değişiklik ise profil sayfasında oldu. Twitter diğer sosyal paylaşım sitelerinde olan zaman tüneli –Facebook ve Google plus gibi- tasarımına geçti.

Daha önce navbarı, ikonları ve anasayfasında bir kaç değişiklik yapan Twitter, profil sayfasında uzun bir aradan sonra büyük bir değişiklik yaptı. Zaman tüneline şimdilik isteyen kullanıcılar geçiyor. Fakat birkaç gün sonra tüm Twitter hesapları bu zaman tüneli tasarımına geçmiş olacak.Kullanıcıların bir çoğu beğendiği gibi beğenmeyenlerde büyük çoğunlukta. Buna rağmen binlerce kişi yeni tasarıma geçmiş.

Yeni tasarıma nasıl geçilir?

Yeni tasarıma geçmek için ilk önce Twitter hesabınıza giriş yapın ve profilinize girdiğinizde size yeni tasarıma geçmek istediğinizi sorar ve siz onay verirseniz Twitter hesabınız yeni tasarıma geçer.

Yorum Yap