Bugün bir strateji oyununu inceledik ve gerçekten harikulade oyunlardan birisi. Oyun hem savaş, strateji ve aksiyon kategorilerine giriyor. Detaylı bilgi yazımızda.

Oyun bir Türk firması olan TaleWorlds tarafından geliştirilmiştir. Ortaçağ dönemlerini konu edinen bu oyun  30 Mart 2010 tarihinde Paradox Interactive tarafından Amerikada ve Türkiye’de  satışa sunulmuştur.Piyasaya çıktığı ilk üç ay içerisinde,dünya genelinde 100 bin satış rakamına ulaşmıştır.

Oyunun içeriği ise şöyle; dünya üzerinde üstünlük kurma yarışı.Savaşılan alanlar ise; Savaş meydanları, Kaleler deki Kuşatmalar ve Savunmalar.

Mount & Blade

Mount & Blade Atlı Okuçu

Oyunda toplamda 6 adet krallık var. Bunlar Rodok Krallığı, Vaegir Krallığı, Svadya Krallığı, Nord Krallığı, Kergit Hanlığı ve Sarranid Sultanlığı. Oyuna ilk başta bu kra

Kralların isimleri ise Kral Yaroglek,Kral Ragnarral Gravethuktan Hakim ve Sancar Han’dır.

İsyancılar ise Prens Valdym, İncili Arwa, Lethwin-Ufuk Aşan, Dustum Han, Suno Leydi Isola’dır. Oyun geniş ovalarda, dağlık bölgelerde, karlı alanlarda ve nehir kısımlarında geçmektedir (savaş sırasında)

Savaş sonrasında kazandığınız topraklardaki köyleri vergiye bağlayabilir kazanç sağlayabilirsiniz. Köylerden asker toplayıp geliştirebilirsiniz.

Kalelerden,Şehirlerden ve köylerden erzak, silah, zırh, at alabilir ve satabilirsiniz. Kazandığınız kalelere derebeyi veya lord atayabilirsiniz ve savaşa giderken lordlarınız çağırabilir birlikte savaşabilirsiniz.

Mount Blade Okçular

Mount Blade Okçular

Oyunun Multiplater(çok oyunculu) özelliği de vardır. Multiplayer’da Kale Kuşatması,Meydan Muharebesi,Takım Savaşı gibi modları vardır.

Silah ve teçhizatı oyuna girip krallığı seçtikten sonra size verdiği sınırlı para ile alıyorsunuz. Oyun o kadar geniş bir dünya ki anlatmakla bitmez ben şimdi anlatmaya devam etsem  burda 500 kelimelik bir yazı bulursunuz bunun için ben bu şekilde özetliyeyim  🙂

Mount & Blade: Warband Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows 2000/ME/XP/Vista/Windows 7
  • İşlemci: 2.1Ghz
  • RAM: 1 GB
  • HDD: 900 MB
  • Ekran Kartı: (128 MB+)
  • Directx 9c

Ayrıca Mount&Blade Warband videolu incelemeri çok yakında sizlerle. 🙂 Videoları Teknofiber’in Youtube kanalı üzerinden paylşacağız.

İlgili Yazılar

Yorum Yap