Microsoft, Office programlarını ilk olarak kendi telefonları olan Lumia serisine taşımışlardı. Ardından tüm cihazlara erişmeyi isteyen Microsoft ilk önce Android’te şimdide iOS’te uygulamalarını yaptı.

Tabletler kullanım rahatlığı ve birçok uygulamayı içinde bulundurmaları ile hayatın vazgeçilmezi olsa da içlerinde Office uygulamalarını barındırmamaları tabletler için dezavantaj oluşturuyordu.

Microsoft’un yaptığı son açıklama tabletlerde yaşanan Office sorununu büyük ölçüde çözecek gibi görülüyor. Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın Amerika’da yaptığı açıklamaya göre, iOS işletim sistemi cihazlar için geliştirilen Microsoft Office uygulaması, Ipad ve Iphone’lara ücretsiz olarak indirilebilecek.  AppStore üzerinden Office for iPad uygulamasını indirdikten sonra, Word, Excell gibi Office uygulamalarını tablet rahatlığı ile kullanabileceksiniz.

Office uygulamalarının tabletlerde daha çok kullanılabilecek olması, tabletlerin sadece eğlence amacı için üretilmediğinin bir göstergesi olacaktır. Bundan böyle ağır laptoplar yerine, taşıması kolay tabletler daha çok tercih edilecektir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap