Google’ın sosyal paylaşım servisi olan Google + kullanıcı bakımından dünya genelinde diğer sosyal paylaşım sitelerinden daha az kullanılıyor. TechCrunch’ın bir haberine göre, Google + sosyal medya olmaktan biraz çıkabilir ve Google bu servise başka türlü odaklanacak.

Vic Gundotra Google Plus’tan Ayrılıyor!

Bu tür haberler, Google Plus’ın servis sorumlusu olan Vic Gundotra ayrılmak istediği yönde olan planları sonucunda ortaya çıktı. Vic Gundotra ayrıldıktan sonra Google + daha da güç kaybedebilir. Zira 8 yıldır Google’da çalışan Gundotra, Google Plus’ın milyonlarca kullanıcısı olmasında büyük bir etken olmuştu.

Peki Şimdi Ne Olacak?

Google, hedef noktasını Google + için değiştirecek yönünde haberler çıktığını önceki paragrafta sizlere bildirmiştik. Bu haberin detayı ise şöyle, Google Plus‘ta çalışan bin 200 kişi başka servislere gidecek ve diğer servislere biraz daha ağırlık verilmiş olacak. Yani artık Google, sosyal paylaşım sitesini biraz daha özgür bırakacak. Google’ın odaklanacağı nokta ise, mobil işletim sistemi olan Android olacak. Google + tamamen bitmese de şimdiye nazaran biraz daha arka planda kalabilir.

Tabi ki bu tür haberler bir ünlü teknoloji blogu olan TechCrunch’ın haberine göre yayıldı. Tam kesin bir şey ortada henüz yok.

İlgili Yazılar

Yorum Yap