Arayüz tasarımcıları için kurulmuş bir çok framework var. Bunlardan biriside Foundation. Foundation hakkında detaylı bilgi bu yazımızda.

Foundation bir framework’tür. Bu framework, front-end geliştiriciler için yapılmıştır. Foundation ile responsive tasarımlar daha kolay yapılabiliyor. En çok kullanılan özelliği de zaten grid yani responsive özelliği. Responsive servisi dışında, butonlar, formlar, tablolar, paneller, sliderlar ve ‘front-end‘cilerin işini kolaylaştırmak için bir çok özelliğe sahip.

Foundation, Zurb tarafından yapılmıştır. İnternet teknolojileri sürekli gelişiyor, bununla birlikte Foundation da gelişiyor. Sürekli güncelleniyor. Yeni sürümler geliyor. Sizde tasarımlarınızı responsive yapmak istiyorsanız bu framework‘ü denemenizde fayda var. Daha önce hiçbir framework kullanmadıysanız ve bunu nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız ilk önce Foundation’ın sitesini ziyaret etmelisiniz. Foundation’a aşağıdaki linkten başlayabilirsiniz. Tabi biraz İngilizce ve HTML bilginizin olması gerekiyor.

http://foundation.zurb.com/docs/index.html

Yorum Yap