Facebook’ta daha önce bir şeyler aradınız ve bu aramaların geçmişini görmek istiyorsunuz. Bunu görmek artık çok daha kolay. Öğrenebilmek için yazımızın devamını okuyun.

Her geçen gün internet ortamında önemi daha fazla artan Facebook, kendi içerisinde birçok kullanıcının bilmediği türlü türlü özelliklere sahiptir. Facebook‘un önemli ve kullanışlı özelliklerinden bir tanesi de Facebook üzerinden yapılan aramalara olanak sağlamasıdır. Peki Facebook üzerinden hesabımızdan yaptığımız aramalara nasıl ulaşırız ?

Öncelikle Facebook hesabımızdan çıkış yaptığımız simgenin hemen yanında bulunan kilit simgesine tıklıyoruz.
Bu simgeye tıkladıktan sonra karşımıza “Paylaştıklarını kimler görebilir?” şeklinde bir yazı çıkacaktır. Bu yazıya tıklayıp, açılan yerden “Hareketler Dökümünü Kullan” bağlantısına tıklıyoruz.

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza Hareketler Dökümü sayfası gelecektir. Bu sayfanın sol tarafında “Yorumlar” yazan kısmın hemen altında “daha fazla” bağlantısını göreceksiniz. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra listelenen birçok şey çıkacaktır karşınıza. En altta “Ara” yazan yere tıklayarak Facebook’ta geçmişte yaptığınız tüm aramaları görebilirsiniz.

Yorum Yap