Dünya genelinde en fazla kullanılan Windows Phone cihazlarını ve Windows Phone sürümlerini merak ediyor musunuz? Adduplex’in yaptığı araştırma bu yazımızda.

Microsoft’un mobil işletim sistemi olan Windows Phone cihazlara geçtiğimiz hafta bir güncelleme geldi. Güncelleme Windows 8.1 idi. Bu güncelleme ile birlikte bir çok şey değişti. Windows Phone işletim sistemine sahip kullanıcıların sadece yüzde 3.1’i yeni sürüme geçti. Kullanıcıların yarısından çoğu yani yüzde 78’i Windows Phone 8.0 işletim sistemini halen kullanıyorlar. Diğer çeyreklik bir kesim ise Windows Phone 8 sürümünü beğenmediği düşünülerek henüz geçmedi.

Bu araştırmaların sonucu Adduplex’e ait. Geçen hafta yayımlanan Windows Phone 8.1’e ne kadar kullanıcı geçtiğini merak eden Microsoft böyle bir araştırma başlatmış. Araştırmada sadece işletim sistemleri değil. Kullanıcıların hangi Windows Phone‘lu telefonu kullandıkları da analizde yer alıyor. Araştırma hem dünya genelinde yapıldı. Hem de gelişmiş ülkeler ve Windows Phone’un çok kullanıldığı ve Windows Phone’lu telefonun çok satıldığı ülkelerde tek tek analiz edildi.

Analizlerin sonucunu daha detaylı olarak aşağıdaki görsellerden öğrenebilirsiniz.

Windows Phone Versiyonları

Dünya genelinde Windows Phone versiyonlarının kullanımı

Windows Phone Telefonları

Dünya genelinde Windows Phone telefonlarının kullanımı

İlgili Yazılar

Yorum Yap