Yeni bir telefon aldınız ve telefonunuzun ekranının çizilmemesini istiyorsunuz. Bunun için birçok önlem alınabilir. Alınabilecek önlemleri yazımızın devamında okuyabilirsiniz.

Cep telefonunuzun ekranının çizilmemesi için yapmanız gereken, öncelikle dikkatli olmak. Bunun dışında telefonu koyduğunuz yerdeki malzemelere dikkat etmenize fayda var. Örneğin, telefonunuzu sağ cebinize koyuyorsanız aynı yere anahtar yada telefonu çizebilecek türden malzemeler telefonunuzun bulunduğu cebe koymamalısınız. Ekranlar ne kadar yeni teknoloji ekranlar olsada, çizilmemeye tamamen bir çözüm şimdilik yok. Çok dayanıklı olmalarına rağmen bu tür kesici veya ince şeyler ekrana zarar verebilir.

Telefonun Çizilmemesi İçin Alınabilecek Önlemler

  • Ekran Jelatini Takmak

Bir ekran filmi takmak sizi kısmen çizilmelere karşı koruyabilir. Ekran filminden kastımız halk arasında telefon ekranı jelatini denilen şeydir.  Telefon jelatini, ekranınıza gelen büyük darbelere karşı kısmen koruyabilecek, küçük darbelere karşıda bir koruma sağlayabilirsiniz.

Ekranın çizilmemesi için ekran jelatini takmak önemlidir. Peki ekran jelatini nasıl mı takılır? Bu sorunun cevabı için “Ekran Koruyucu Jelatini Nasıl Takılır?” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

 

İlgili Yazılar

Yorum Yap