Apple’ın Eylül ayında çıkması beklenen yeni telefonu iPhone 6 için ortaya bir iddaa atıldı. Bir habere göre Apple iPhone 6 için, tedarikçisinden metal bir kasa üretmesini istemiş. Detaylar yazımızda.

Apple’ın telefonlarında çelik kasayı kullanmayı tercih ediyor. Fakat en son çıkardığı telefonu olan iPhone 5 ve iPhone 5s‘te çelik kasada büyük bir hata yapmıştı. Bu büyük hata kaliteli çelik kullanmamasıydı. Yani hem telefon fiyatını arttırıyor hem de çelik kasada öncekinden daha az kaliteli bir malı kullanıcılara sunuyordu.

Apple’ın çelik kasalı telefonlarını ilk defa iPhone 4‘te tanışmıştık. Bu çelik, kullanıcıların gözüne güzel göründü. Çünkü telefonu kullananların hemen hemen hepsi sakar diyebiliriz. Bunun için telefonun yere düştüğünde dağılmasın diye iPhone 4’te çelik kasayı kullandı. Bu kaliteli çelik kasa iPhone 4 ve iPhone 4s’te kullanıldı.

Daha sonra Apple çeliğin kalitesini düşürdü. iPhone 5 ve iPhone 5s’te farklı bir çelik türü kullandı ve bu çelik telefonun rengine zarar veriyordu. Yani telefon yıprandıkça çeliğin üzerindeki boya kalkıyordu. Bir telefon kabı kullanmayanlar için yada telefon kabı kullanmayı sevmeyenler için çok kötü bir durumdu.

Şimdi ise sızdırılan bir habere göre iPhone 6 metal bir kasaya sahip olacak ve bu sayede iPhone 5 ve 5s’te karşılaşılan bu sorun ortadan kalkacak. Bu habere göre Apple, tedarikçisinden 4.7 inçlik kaliteli bir metal kasa üretmesini istemiş. Haberin doğruluğu ise tam belli değil. Çünkü bu bilgilere göre Apple henüz bir açıklama yada yalanlama yapmadı.

Peki sizce iPhone 6 nasıl bir kasaya sahip olmalı? Çelik mi olmalı? Yoksa Metal mi? Cevabı yorum atarak iletebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yorum Yap