İnternet sitenizden para kazanmak için Google Adsense’i deneyebilirsiniz. Peki Google Adsense nedir? ve buradan nasıl para kazanılır gibi soruların yanıtı bu yazımızda.

Adsense, Google’ın bir reklam platformudur. Bu reklam platformu üzerinden internet sitelerine reklam vermektedir. Adsense’e kaydolan internet siteleri, Google’ın vermiş olduğu reklam kodunu sitelerine yerleştirirler ve bu sayede web sitelerinde reklam gözükmeye başlar. Bu reklamlar yetişkin içerik bulundurmayan, warez reklamlar olmayan türdendirler. Bu sayede internet sitenizde Adsense’i güven ile kullanabilirsiniz.

Adsense’de Ödeme Nasıl Yapılır?

Adsense’de ödeme banka aracılığı ile yapılır. Hesabınızda biriktirdiğiniz ücreti istediğiniz zaman banka hesabınıza alabilirsiniz. Hesabınızdaki parayı alabilmeniz için en az 50 lira biriktirmeniz gerekiyor. Google Adsense, 50 liradan aşağı ücret ödemez.

Adsense’e Nasıl Kayıt Olunur?

Adsense’e kayıt olabilmeniz için internet sitenizin gerçekten kaliteli ve Google Adsense kriterlerine uyması gerekmektedir. Sitenizin bu kriterlere uyduğunu düşünüyorsanız ve sitenizden para kazanmak istiyorsanız, ilk önce Adsense’in anasayfasına girin. Sayfada Adsense ile ilgili bilgilendirmeler mevcuttur.

Adsense’e kayıt ol butonuna bastığınıza karşınıza bir form gelecektir. Bu form, internet siteniz ve kendi kişisel bilgileriniz ile ilgili bir form. Doldurduktan sonra formun altında bulunan kayıt et butonuna bastığınızda siteniz Google yetkilileri tarafından değerlendirilecektir.

Bu arada, eğer siteniz Adsense kriterlerine uymuyorsa boşuna formu doldurmayın zaten Google kabul etmeyecektir.  Google yetkilileri siteleri çok titiz incelerler. Bu yüzden sitenizin indexi ve içeriği çok önemlidir.

İlgili Yazılar

Yorum Yap